• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-42101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سهمیه خرید تضميني شیر در استان يزد افزايش مي‌يابد

به دنبال درخواست مدیر تعاون روستایی یزد مبني بر افزایش سهمیه طرح خرید حمایتی شیر دامداران استان، معاون وزير جهادكشاورزي در اين باره قول بررسي و دستور اقدام داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علی جهازی» در ديدار با معاون بهبود تولیدات دامی وزير جهادکشاورزی ضمن ارائه گزارشی از میزان تولیدات محصولات دامی و وضعیت شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی دامداران و مرغداران استان، در خصوص رفع مسائل و مشکلات دامداران و مرغداران استان بحث و تبادل نظر كرد.

وي اظهار كرد: در استان یزد تعداد هشت شرکت تعاونی مرغداران در هفت شهرستان و یک اتحادیه استانی مرغداران با قریب 900 نفر عضو از مرغداران استان فعاليت دارند كه ساليانه بیش از 57 هزار تن محصول مرغ تحت نظارت تعاون روستایی استان توليد مي‌كنند.

به گفته جهازي، شبکه تعاونی‌های مرغداران استان با در اختیار داشتن کارخانه تولید خوراک طیور، مرغداری‌های متعدد با برنامه جوجه‌ریزی منظم، کشتارگاه طیور و مراکز عرضه مستقیم مرغ، زنجیره تولید تا مصرف محصول مرغ را تکمیل و ساماندهی كرده است.

وي گفت: همچنین تعداد 12 شرکت تعاونی دامداران در 9 شهرستان استان و یک اتحادیه استانی دامداران با قریب 15 هزار نفر عضو از دامداران استان و تولید روزانه بیش از 600 تن محصول شیر فعالیت دارند.

جهازی در ادامه ضمن برشمردن توانمندی‌ها و پتانسیل‌های شبکه تعاونی‌های دامداران و مرغداران استان، بيان كرد: شبکه تعاونی‌های دامداران تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان با در اختیار داشتن پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های فنی نظیر کارخانه تهیه خوراک دام، آزمایشگاه آنالیز شیر و خوراک دام و 16 ایستگاه جمع‌آوری شیر، کارخانه مواد لبنی و جمع‌آوری و ساماندهی بالغ بر 300 تن شیر به صورت روزانه توان پشتیبانی کامل چرخه تولید تا عرضه و مصرف شیر را دارد.

مدیر تعاون روستایی استان ضمن اشاره به مسائل و مشکلات دامداران و مرغداران استان، حمایت‌های دولت از این بخش را در تامین امنیت غذایی استان و کشور تاثيرگذار خواند.

وي اظهار كرد: پیروي مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها و ابلاغیه معاون اجرایی ريیس جمهور مبنی بر خرید تضمینی شیرخام از دامداران توسط سازمان تعاون روستایی، جهت حمایت از تولیدکنندگان شیرخام از ابتدای تیرماه سال 1395 خرید تضمینی شیر با بار میکروبی کمتر از 1000 و با 3.2 درصد چربی به قیمت مناسب از دامداران استان یزد آغاز شده است.

به گفته وي، از ابتدای اجرای طرح تا پایان خرداد‌ماه  سال جاری بالغ بر شش هزار تن شیر خام به صورت حمایتی از دامداران استان یزد خریداری و جهت تولید پودر شیرخشک و خامه به کارخانجات لبنی مورد تایید ارسال شده است.

جهازی خاطرنشان كرد: طرح خرید حمایتی شیر دامداران استان به جهت حمایت از تولیدکننده و بازگشت به موقع سرمایه دامدار، بسیار مورد استقبال دامداران استان قرار گرفته و درخواست افزایش سهمیه استان با توجه به میزان شیر تولیدی و پتانسیل های موجود وجود دارد.

«مرتضي رضایی» معاون بهبود تولیدات دامی وزير جهادکشاورزی نيز كه در اين جلسه كه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، ريیس سازمان جهادکشاورزی، معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی، مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های دامداران، رئیس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های مرغداران استان یزد برگزار شد، ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده، اظهار كرد: در راستای بهبود تولیدات دامی استان و حمایت از دامداران و مرغداران استان با بهره‌گیری از مسائل و پیشنهادات مطرح شده، تلاش خواهد شد و درخواست افزایش سهمیه خرید حمایتی شیر استان مورد بررسی و دستور اقدام قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: