• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-13102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آغاز طرح دستگيري رباخواران ابركوه؛

دادستان:
اسامي رباخواران در صورت موافقت دادگاه منتشر می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: پس از هشدارهای مکرر از تریبون‌های مختلف و دادن فرصت توبه در ماه رمضان به رباخواران، طرح دستگیری آغاز و تاکنون دو نفر نیز بازداشت شده‌اند.

«محمدحسین ابراهیمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این که بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، مشکلات خانواده‌ها و موضوع پرونده‌های کیفری ریشه در جرم «ربا» دارد، دستگاه قضایی شهرستان تصمیم گرفت این موضوع را با جدیت پیگیری و با رباخوارن برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.

وي افزود: در همین راستا از ماه‌های قبل هشدارهای مکرر و جدی دادستانی از طرق مختلف در سطح شهرستان منتشر شده و حتی حجت‌الاسلام حسینی امام‌جمعه ابرکوه نیز علی‌رغم تأکید بر برخورد با نزول‌خواران درخواست موکول کردن طرح دستگیری را به بعد از ماه داشتند تا شاید افراد مذکور در این ماه از اعمال خود توبه کنند.

ابراهيمي خاطرنشان کرد: نهایتاً پس از انجام تحقیقات متعدد و رسیدگی به شکایتِ شکّات، طرح دستگیری رباخوران در ابرکوه کلید خورد  و هشت پرونده با همین موضوع تشکیل شد.

به گفته وي، در حال حاضر دو پرونده در مرحله تفهیم اتهام بوده و در آینده‌ای نزدیک جهت صدور حکم به دادگاه ارسال می‌شود و مابقی پرونده‌ها در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه با بیان این که در ارتباط با پرونده‌هاي فوق دو نفر بازداشت شده‌اند، ادامه داد: بار دیگر به رباخواران هشدار داده می‌شود که اگر از خطاهای گذشته خود بازنگردند به‌زودی با موافقت دادگاه، اسامی آنان در رسانه‌های جمعی و سایت‌های خبری منتشر خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: