• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-6106-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس اداره ورزش و جوانان یزد خبر داد؛

کمترین سرانه ورزشی یزد در مرکز استان

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد با بیان این‌که سرانه ورزش در شهر یزد 46 سانتی‌متر است، گفت: استاندارد سرانه ورزشی در کشور به ازای هر نفر یک متر مربع است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«داود فتح آبادی‌پور» با بیان این‌که ورزش در ارتقای جوانان و دیگر اقشار جامعه تأثیر زیادی دارد، اظهار کرد: ‌افزایش نشاط اجتماعی و هدایت جامعه به سمت ورزش از جمله ویژگی‌های نهادینه کردن ورزش در جامعه است.

وی ورزش محلات را یکی از اقدامات ضروری برای توسعه اجتماعی دانست و افزود: امکانات و سرآنه ورزش در یزد یکی از دغدغه‌های جدی حوزه ورزش است.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد در ادامه با اشاره به ضرورت ساخت اماکن و تقویت زیرساخت‌های ورزشی در استان یزد،‌گفت: خوشبختانه امروز بسیج با حضور فعال نقش مهمی در تقویت زیرساخت‌های ورزشی و استعداد یابی ورزشی ایفا کرده است.

فتح‌آبادی با بیان این‌که اداره تربیت بدنی شهرستان یزد آمادگی خود را برای حمایت از فعالیت ورزشی بسیج اعلام می‌کند، تصریح کرد: برنامه‌های المپیاد ورزشی مساجد و محلات باید طوری تنظیم و اجرایی شوند که موجبات رضایت تمام افراد جامعه را ایجاد کند.

وی سرانه کشوری ورزش برای هر نفر را یک متر مربع دانست و خاطرنشان کرد: ‌سرانه ورزش در شهرستان 27 سانتی متر است که با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف میزان این سرانه نهایتاً‌ به 46 سانتی‌متر می‌رسد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: