• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-9101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار یزد:

خودکفایی اقتصادی کشور مستلزم تعامل بیشتر دانشگاه و صنعت است

استاندار یزد با اشاره به ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای توسعه اقتصادی استان و کشور،‌گفت: تعامل بیش از پیش صنعت با مراکز علمی استان نقش مهمی در خودکفایی اقتصادی و صنعتی استان یزد و کشور ایفا می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمود زمانی‌قمی» در حاشیه جلسه فوق العاده ستاد اقتصاد مقاومتی استان، ‌در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که کاهش مشکل بیکاری، ایجاد اشتغال جدید و صیانت از اشتغال موجود استان یزد در دستور کار ویژه مسئولان است، اظهار کرد: کارگروه تخصصی متشکل از سازمان صنعت و معدن، سازمان مدیریت، حوزه اقتصادی استانداری و نمایندگانی از بخش خصوصی برای ساماندهی بیش از پیش راهکارهای توسعه اقتصادی در استان یزد راه‌اندازی شده است.

وی با بیان این‌که لازم است که سیستم بانکی برای تسهیل کردن فرآیند توسعه اقتصادی حمایت های ویژه‌ای داشته باشند، افزود:‌ لزوم بازگشایی ال سی (اعتبار اسنادی) برای برخی از واحدهای صنعتی و همچنین تأمین نیازهای ریالی و ارزی واحدهای متقاضی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مورد بررسی قرار گرفته است.

استاندار یزد این استان را از جمله استان‌های مهم معدنی و صنعتی کشور دانست و بیان کرد: بخش قابل ملاحظه‌ای از تولید و اقتصاد کشور به استان یزد وابسته است.

زمانی‌قمی در ادامه نظام‌مند کردن ارتباطات مراکز علمی استان نظیر بخش خصوصی،‌پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با صنعت استان را از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای توسعه اقتصادی استان یزد عنوان کرد و گفت:‌ در این جلسه مقرر شد که از این پس صنعت استان نیازهای خود را از طریق جامعه دانشگاهی منعکس کنند.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت علمی استان یزد،‌ تصریح کرد: تعامل بیش از پیش صنعت با مراکز علمی استان نقش مهمی در خودکفایی اقتصادی و صنعتی استان یزد و کشور ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و صاحبان تریبون از دیگر ضرورت‌های اجرایی استان و کشور برای ایجاد هم‌افزایی اجتماعی و اقتصادی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: