• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-3105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير كل تبليغات اسلامي يزد:

تزلزل مبادي اعتقادي جامعه ناشي از ضعف تبليغات است/خانه‌هاي عالم در استان به 110 عدد مي‌رسند

مدير كل سازمان تبليغات اسلامي استان يزد با تاكيد بر لزوم آموزش درست و منطقي دين به نسل جوان جامعه، تزلزل مبادي اعتقادي جامعه را ناشي از ضعف تبليغات و اطلاعرساني ديني دانست.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سيد محمد شريف حسيني كوهستاني» به مناسبت سالروز تاسيس اين سازمان و روز تبليغ و اطلاع‌رساني ديني، بر به روز شدن شيوه‌هاي تبليغاتي بنا بر مقتضيات جامعه اسلامي، گفت: مبلغان ديني بايد از تمام ابزارهاي مشروع براي ترويج دين و پيام‌رساني در اين حوزه بهره گيرند.

وي با بيان اين كه در عصر انفجار اطلاعات در حالي مسئله تبليغ و تبليغات بر روي تمام وجوه زندگي مردم سايه افكنده است كه متاسفانه در كشورمان با وجود غناي محتوايي، چه از لحاظ تئوري و هم اجرايي در مقايسه با بسياري از كشورهاي ديگر عقب مانده‌ايم.

اين مسئول تزلزل كنوني در مبادي اعتقادي جامعه را ناشي از همين ضعف تبليغاتي دانست و گفت: اين در حالي است كه پيروزي‌هاي انقلاب و اسلام در عرصه‌هاي مختلف در برابر دشمنان به پشتوانه همين اعتقادات اتفاق افتاده است و لذا يكي از وظايف تبليغات اسلامي تقويت همين اعتقادات و باورهاي ديني است.

وي يكي از عوامل موثر در تقويت اين اعتقادات را اعتماد بين مردم و دولت به عنوان بزرگترين سرمايه‌هاي اجتماعي كشورمان عنوان كرد كه متاسفانه بنا به دلايلي در حال حال خدشه‌دار شدن است.

وي با تاكيد بر اين كه جوانان امروز كشورمان بايد پاسخ سئوالاتي چون چرايي داشتن دين و چرايي انتخاب اسلام به عنوان دين خود را فراگيرند، گفت: اگر امروز دين را نتوانيم به صورت درست و منطقي به جوانان آموزش دهيم قطعا در  اينده با مشكلاتي نظير دين‌گريزي مواجه خواهيم شد.

حسيني كوهستاني با اشاره به بهره‌گيري غرب از امكانات و ابزار قوي در عرصه اطلاعرساني، لازمه تقويت كشور در اين عرصه را هم‌افزايي و همكاري همگاني در اين عرصه دانست.

وي در بخش ديگري از سخنانش بسترسازي براي برپايي مناسك‌هاي ديني را از وظايف سازمان تبليغات اسلامي برشمرد و گفت: سازمان تبليغات اسلامي به بهانه 15 رويداد و مناسيبت ديني جمعاً 40 برنامه فرهنگي دارد كه 90 درصد از اين برنامه‌ها در راستاي بسترسازي مناسك‌هاي ديني است.

وي با اشاره به فعاليت تشكل‌هاي ديني در ذيل اين مجموعه، اين تشكل‌ها را شامل 1500 هيئت مذهبي، تشكل مداحان با عضويت 1400 مداح، 50 كانون فرهنگي و يك جمعيت فرهنگي بانوان فرهيخته در استان با مشاركت 50 نفر از بانوان نخبه ذكر كرد و گفت: البته به زودي مجمع اساتيد گفتمان ديني نيز در استان راه‌اندازي و آغاز بكار خواهد كرد.

اين مسئول با اشاره به فعاليت 1300 نفر مبلغ ديني در استان، گفت: 90 درصد از اين روحانيون داراي پروانه فعاليت هستند و در مناسبت‌هاي مختلف كه بزرگترين آنها ماه رمضان است، به تبليغ دين مي‌پردازند.

به گفته وي، در ماه مبارك امسال 500 مبلغ به نقاط مختلف استان اعزام شدند كه از اين تعداد 220 نفر غيربومي و مابقي از مبلغان بومي استان بودند.

وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر خوشبختانه مسجد غيرفعال و فاقد روحاني در استان بسيار اندك است و در اين موارد اندك نيز در حال برنامه‌ريزي براي احياي آنها هستيم.

مدير كل تبليغات اسلامي استان با اشاره به فعاليت 83 خانه عالم در استان و در حال ساخت بودن 27 خانه عالم ديگر، اظهار كرد: اكثر اين خانه‌هاي علام داراي روحاني مستقر هستند.

وي با اشاره به استقرار 50 روحاني در روستاهاي مختلف استان، بالاترين حقوق مبلغين را مربوط به روحانيون مستقر و متفاوت بين 200 تا 700 هزار تومان در ماه ذكر كرد.

وي خاطرنشان كرد: هزينه‌هاي امام جماعت مساجد به هيچ وجه از سوي سازمان تبليغات اسلامي پرداخت نمي‌شود و با توجه به امنايي بودن مساجد از طريق خود مساجد تعيين و پرداخت مي‌شود.

حسيني كوهستاني با تكذيب پرداخت حقوق‌هاي ميليوني به ائمه جماعات، گفت: حقوق ائمه جماعات ادارات نيز براساس يكسان‌سازي حقوق‌ها در استان تعيين و طبق آن پرداخت مي‌شود.

اين مقام مسئول گريزي به برنامه‌هاي آموزشي اين دستگاه زد و تصريح كرد: علاوه بر اموزش‌هاي سالانه به گروه‌هاي رمجع شامل روحانيون، مبلغين و مسئولان تشكل‌هاي ديني و غيره، در سال گذشته بالغ بر 370 نفر از كاركنان دولت نيز از سرفصل‌هاي آموزشي اين سازمان بهره گرفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: