• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-157100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار اردکان:
واحدهای صنعتی به توسعه فضاهای آموزشی کمک کنند

فرماندار اردکان بر توسعه فضاهای آموزشی شهرستان با کمک واحدهای صنعتی براساس جمعیت کارگری‎‎شان تأکید کرد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «هادی مقیمی» در نشست شورای منطقه‌ای آموزش‌ و پرورش بر لزوم سامان‌دهی فضاهای آموزشی، برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در آموزشگاه‌ها و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: نرخ رشد جمعیت بالای شهرستان، توسعه فضاهای آموزشی را جزو اولویت‌ها قرار داده است.

وی مهاجرپذیری را مهم‌ترین دلیل افزایش بی‌سابقه تعداد دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از ۱۵۰۰ نفر به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان افزوده می‌شود.

رییس شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان با بیان این ‌که بخش بزرگی از این جمعیت را فرزندان کارگران کارخانجات مختلف تشکیل می‌دهند، ادامه داد: صنایع و واحدهای تولیدی باید به نسبت جمعیت کارگری خود در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و مدارس مشارکت کنند.

مقیمی در خصوص اوقات فراغت دانش‌آموزان نیز اظهار کرد: ضروری است که آموزش‌ و پرورش در طول سال تحصیلی، نیازها و علاقه‌مندی‌های دانش‌آموزان را بررسی کرده و در ایام تابستان برنامه‌‌های متناسب را اجرا کند.

وی یادآور شد: ابتکار در برنامه‌ها و عبور از کلیشه‌ها می‌تواند در میزان رضایتمندی دانش‌آموز، خانواده و جامعه مؤثر باشد و پرداختن به حوزه‌های جدید نظیر حقوق شهروندی، گردشگری و محیط‌زیست، ذائقه‌های جدیدی را در دانش‌آموزان ایجاد کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان، توجه به «حقوق شهروندی» را از حوزه‌های مغفول مانده در آموزش و پرورش دانست و گفت: برای تربیت و پرورش شهروندان مطالبه‌گر آموزش، حقوق شهروندی باید از مدارس آغاز شود.

وی همچنین از مدیریت آموزش و پرورش خواست در طرح اوقات فراغت شهرستان به این مسئله توجه جدی شود.

فرماندار اردکان در پایان گفت: با توجه به وجود تعداد زیادی از مدارس بلااستفاده در روستاها با استفاده از ظرفیت قانونی موجود، می‌توان از آن‌ها به عنوان اردوگاه‌های دانش‌آموزی استفاده کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: