• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-33105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آغاز اجرای طرح پیوند مساجد با نوجوانان در مهريز

دبیر اجرایی طرح پیوند نوجوانان با مساجد مهریز از آغاز اجرای طرح پیوند مساجد با نوجوانان در مهریز خبر داد و گفت: این طرح در  مسجد صاحب‌الزمان مهریز با شرکت 200 نوجوان براي اولين بار آغاز شده است.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد حسن علیان» افزود: دانش‌آموزان کلاس‌های پنجم تا هفتم ابتدایی در سطح شهرستان شناسایی شده‌اند و برای آنان برنامه‌های آموزشی رو‌خوانی، جزء‌خوانی و قرائت قرآن کریم، حدیث‌خوانی و برنامه‌های فرهنگی و هنری و ورزشی روزانه برگزار می‌شود.

وي افزود: هدف از اجرای این طرح جذب نوجوانان و جوانان به محیط مسجد و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است و این طرح با هدف تربیت دینی و اخلاقی نوجوانان و جوانان با تاکید بر مسجد محوری، با همکاری دستگاه‌ها دولتی و نهادهای مردمی اجرا می‌شود.

  وی ادامه داد: شیوه آموزشی  در این طرح  متفاوت‌تر از شیوه‌های آموزشی دیگر است و با توجه به موقعیت هیجانی و از طریق نشاط و بازی و روش‌های ریتمی مبانی به نوجوانان تعلیم داده می‌شود و از طریق گویش و تدریس مانند کلاس‌های درسی استفاده نمی‌شود.

حجت الاسلام «عبدالرضا محی الدینی» امام جمعه مهریز با حضور در جمع نوجوانان طرح پیوند نوجوانان با مساجد را طرحی با هدف تربیت دینی و اخلاقی نوجوانان با تاکید بر مسجد محوری دانست و گفت: از راه‌های انتظار فرج همین کلاس‌ها و همین آمادگی‌هاست.

وي ادامه داد: تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان برای حضور در مساجد، ایجاد نشاط و شادابی معنوی در برنامه‌های مساجد برای پذیرش جوانان و نوجوانان، توسعه آموزش نیروی انسانی فعال در مسجد، مدرسه و خانه برای تعامل و برخورد مناسب با نوجوانان و جوانان و رونق‌بخشی به برنامه‌های فرهنگی سازنده و اثرگذار از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: