• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-149100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد:

مردم توسعه فرهنگ عمومی را از مسئولان مطالبه کنند

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد، گفت: مردم یزد به عنوان میراث‌داران فرهنگی معنوی، راهکارهای توسعه فرهنگی خود را ازمسئولان مطالبه کنند.

«ونوس عامری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با بیان این‌که یکی ازاهداف بزرگ تعریف شده در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد،«شناخت هویت فرهنگی یزد» است، اظهار کرد: یزدی ماندن به معنای حراست از ارزش‌های معنوی و فرهنگی یزد مهمترین رسالت مسئولان ودست‌اندرکاران فرهنگی استان است.

وی افزود: برگزاری جلسات و نشست‌های فرهنگی نظیر شب‌های فرهنگی یزد به جوانان کمک می‌کند که با بیشتر یزدی بمانند و با فرهنگ‌های اصیل خود آشنا شوند.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد، گفت: دعوت پژوهشگران و اندیشمندان برتر کشور که تاکنون اقدامات شاخص و برجسته‌ای در حوزه فرهنگ عمومی انجام دادند، از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار شورای شهر یزد برای توسعه فرهنگ عمومی جامعه است.

عامری در ادامه با اشاره به نقش مردم در حراست از ارزش‌های معنوی و فرهنگی، تصریح کرد: شهروندان یزدی باید به عنوان میراث داران فرهنگ عمومی یزد وقت گذاشته و با حضور در جلسات فرهنگی بیش از پیش با فرهنگ کهن خود آشنا شوند.

این مقام مسئول با بیان این‌که مسئولان فرهنگی از مردم تأسی می‌گیرند، خاطرنشان کرد: مردم یزد باید راهکارهای توسعه فرهنگی خود را ازمسئولان مطالبه کنند.

وی در پایان با اشاره به نقش رسانه‌ها در تحقق اهداف فرهنگی جامعه، گفت: خبرنگاران می‌توانند با جذب مشارکت بیش از پیش مردم مسئولان را در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری یاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: