• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-142100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

در اولین مجمع سلامت شهرستان میبد مطرح شد؛

لزوم ايجاد كانون‌هاي سلامت در محلات براي ارتقاي سلامت جامعه

اولین مجمع سلامت میبد با حضور خیرین حوزه سلامت، بهداشت و درمان و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و مسئولان شهرستان میبد در مرکز سلامت شهید زاهدی اين شهر برگزارشد.

به گزارش ایسنا- منطقه یزد، دکتر «محمد حسین لطفی» معاون امور مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار كرد: هدف از تشکیل این مجمع هم‌اندیشی بین نهادها و ادارات به منظور شناسايي نقاط ضعف و قوت و بررسی وضعیت سلامت و جلب مشارکت‌های فردی و خانوادگی در سطح جامعه است.

وی بالا بردن ارتقاء سطح سلامت جامعه را یکی از اولویتهای مهم این مجمع برشمرد و افزود: شرایط فعلی و کنونی سلامت منوط به ساخت بیمارستان و اضافه کردن تخت‌هاي بستري و پزشک متخصص نیست بلکه نياز است تا امروز بازگشتي به عقب داشته باشيم و مردم را ترغيب به حفظ سلامت خودشان كنيم.

وي افزود: بايد بحث تغذیه، محرومیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک کلیت جدایی‌ناپذیر از موضوع سلامت در اولویت قرارگیرد و با برنامه‌ریزی، درست اجرا شود.

لطفی در ادامه حوادث ترافیکی را به عنوان بزرگترین عامل قرباني شدن جان مردم میبد نام برد و بیان كرد: مشکل ترافیکی و حوادث ناشی از آن هر روز قربانی می‌گيرد و خسارات جاني و جسمي به مردم وارد مي‌كند كه بايد با همکاری یکدیگر اصلاح شود.

وی  صنایع ایجاد شده در میبد را یکی دیگر از مشکلات حوزه سلامت در اين شهرستان برشمرد و گفت:سلامت مردمی که در مجاورت اين کارخانه‌ها زندگی می‌کنند و سلامت کارگران باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون دانشگاه علوم پزشكي يزد راه‌اندازی کانون‌های سلامت در محلات و پایگاه‌ها را موثر در ارتقاي سلامت افراد جامعه دانست و گفت: راه‌اندازی این کانون‌ها به عنوان رکن اصلی در ارتقاي سلامت جامعه و با در نظر گرفتن چهار بعد سلامت(جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی)، منظر دیگری به سلامت مردم در سال‌های آینده خواهد داد.

«حسین فلاح» فرماندار میبد نيز در اين مجمع سلامت ضمن تشکر از خیرین و متولیان امر سلامت، گفت: زمانی که زندگی سنتی به زندگی صنعتی تبدیل شد، سلامت افراد جامعه هم با مشکلاتی روبرو شد که با مشارکت و همکاری همه نهادها و ارگان‌ها باید از بروز اين مشكلات پیشگیری شود.

وی کمک خیرین شهرستان را در بخش سلامت مهم دانست و گفت: اگر کمک و همت خیرین شهرستان شامل حال دولت نمی‌شد، قطعا بسیاری از طرح‌های عمرانی حوزه سلامت شهرستان نيز نیمه تمام می‌ماند چرا كه تنها 7 درصد بودجه دولت صرف هزینه‌های عمرانی می‌شود که بسیار ناچیز است و شاید در سال‌های آینده از این مقدار هم کمتر شود.

فلاح به مشکلات بخش سلامت در میبد نيز اشاره كرد و گفت: اتمام دانشکده پرستاری، خرید و نصب دستگاه‌های سی‌تي‌اسکن، تکمیل ساختمان مرکزی بیمارستان و اورژانس و تفکیک زباله‌ها از جمله مشکلاتی است که با کمک خیرین و با پیگیری‌های امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرمانداری درحال پیگیری است.

گفتنی است، در پایان اين نشست نيز بیانیه اولین مجمع سلامت شهرستان میبد به امضای حاضرین رسید و از برگزیدگان عرصه سلامت شهرستان ميبد تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: