• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-52101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

ابرکوه جایگاه ویژه‌ای در صنعت دامپروری استان یزد دارد

ريیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه گفت: شهرستان ابرکوه با دارا بودن 5400 راس دام سنگین و 120 هزار راس دام سبک، 62 واحد مرغداری گوشتی و چهار واحد مرغ تخم‌گذار و همچنين 4500 کلنی زنبور عسل، جایگاه برجسته‌ای در صنعت دامپروری استان یزد دارد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «علی فاتحی نیا» ضمن بیان این مطلب افزود: به دلیل اهمیت اعمال نظارت‌های بهداشتی بر روند تولید، توزیع و عرضه فراورده‌های خام دامی در یک سال گذشته، کشتار  9481 راس دام تحت نظارت شرعی و بهداشتی قرار گرفته كه در این راستا 16 راس دام، غیر قابل مصرف اعلام  و معدوم شده است .

وی تصریح کرد: در بازدیدهای دوره‌ای بازرسان دامپزشکی تعداد  18 واحد مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفته كه از اين تعداد 22 مورد غیربهداشتی کشف شده و طبق نتایج آزمایشگاهی  780 کیلوگرم فراورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف، معدوم شده است.

فاتحی‌نیا در خصوص مبارزه با بیماری‌های دامی و مشترک هم بیان كرد: در بخش مبارزه با بیماری‌های دامی تعداد  12 هزار و 500 نوبت سر دام سنگین و  288 هزار نوبت سر دام سبک بر علیه انواع بیماری‌های دامی و مشترک واکسینه شده‌اند.

وي افزود: همچنین در بخش مبارزه با بیماری‌های طیور قبل از هر دوره پرورش، نظارت‌های بهداشتی- قرنطینه‌ای مشخصی صورت گرفته و تا پایان دوره ادامه می‌یابد .

ريیس شبکه دامپزشکی ابرکوه درپایان هم عنوان كرد: ابرکوه یکی از مسیرهای مهم تردد دام در کشور است که به منظور پیشگیری از گسترش بیماری‌های دامی تحت نظارت مستمر کارشناسان دامپزشکی قرار دارد و طی این روند در یک سال گذشته تعداد 3100 راس دام قاچاق توقیف و کشتار و 450 کیلوگرم فراورده‌های خام دامی فاقد گواهی بهداشتی حمل نیز ضبط و به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی امحاء شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: