• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-48101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برداشت قريب 15 هزار تن گندم و جو از مزارع ابركوه

مسئول تولیدات گیاهی جهادکشاورزی شهرستان ابرکوه با اشاره به متوسط عملکرد برداشت محصول گندم و جو در هر هکتار از اراضی زیر کشت اين شهرستان، برداشت 12800 تن گندم و 1950 تن جو از مزارع ابركوه را براي امسال پيش‌بيني كرد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، گندم یکی از محصولات استراتژیک و مهم‌ترین منبع غذایی بشر و از جمله قدیمی‌ترین و پرمصرف‌ترین محصولات زراعی است که خواص بسیاری در دانه آن نهفته است.

جو نیز گیاهی یک‌ساله و یکی از سازگارترین غلات است که در شرایط آب و هوایی مساعد، در خاک حاصل‌خیز که قابلیت نگهداری آب در آن زیاد باشد، تولید می‌شود .

شهرستان ابرکوه نیز که به ‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی استان یزد مطرح است، همیشه در کاشت و برداشت این دو محصول پیشتاز بوده است .

«حسن زارع» مسئول تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ابرکوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه يزد، اظهار کرد: در سال جاری سطح زیر کشت محصولات  گندم و جو شهرستان به ترتیب برابر با 3200 و 650 هکتار بوده است .

وي تصریح کرد: متوسط عملکرد و برداشت برای محصول گندم در هر هکتار 4 تُن و برای جو در هر هکتار 3 تُن برآورد شده است .

زارع با بیان این که سطوح زیر کشت امسال اين محصولات نسبت به سال گذشته هیچ افزایش یا کاهشی نداشته است، پیش‌بینی كرد كه در سال‌های آینده سطح زیر کشت محصول گندم با توجه به كم‌آبي در شهرستان کاهش یابد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: