• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-22102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استکبار ستیزی مهمترین آرمان‌ امام خمینی(ره) بود

امام جمعه یزد با اشاره به شخصیت امام خمینی (ره)،گفت: استکبار ستیزی یکی از مهمترین آرمان‌های حضرت امام بوده است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، آیت‌الله«محمدرضا ناصری یزدی» با بیان این‌که یکی از پربرکت‌ترین دعاها و اعمالی که برای این ایام بیان شده، جوشن کبیر است، اظهار کرد: اگر مسئولان و دست اندرکاران جشنواره روح خدا بتوانند از فرازهای این دعای ارزشمندی که معانی بسیار زیاد و ارزشمندی در آن نهفته است بهره‌گیری کنند، قطعا نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهدافشان دارد.

وی افزود: صفات خدای متعال همه در دعای جوشن کبیر به صورت بسیار زیبایی وارد شده و اگر کسی بتواند این دعای عظیم‌الشان را که گلستانی از نام‌های خداوند متعال است در عرصه هنر وارد کند ارزش کار بسیار زیاد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: انسانی که به عنوان خلیفه‌الله است و می‌خواهد جانشین خداوند بر روی زمین باشد باید سعی کند خود را در مسیر خدا قرار دهد و حداقل بخش بسیار بسیار کوچکی از ارزش‌های الهی را در وجود خود داشته باشد.

ناصری یزدی به چند دوره قبلی این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: لازم است که یک بررسی در ارتباط با میزان تاثیرگذاری این جشنواره در معرفی سیره و آرمان‌های امام خمینی(ره) به جامعه به ویژه نسل جوان صورت گیرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امام خمینی(ره) یک شخصیت الهی و معنوی دارد که باید این شخصیت را به مردم معرفی کنیم اما آرمان‌های آن حضرت را ما باید بیش از هر چیزی در برنامه‌های خود قرار دهیم و سعی کنیم این آرمان‌ها که از اصلی‌ترین آنها استکبار ستیزی بود را به مردم معرفی نماییم.

وی با اشاره به این که آرمان‌های امام خمینی(ره) آرمان‌هایی الهی و برگرفته از آرما‌ن‌های نبی مکرم اسلام، امیرالمومنین(ع) و معصومین(ع) است بیان کرد: اگر میزان اثرگذاری این جشنواره کم بوده باید در راستای بهبود فعالیت‌ها عمل کرد و در صورتی که تاثیرگذاری آن خوب بوده باید نسبت به تقویت هرچه بیشتر اثرگذاری جشنواره قدم برداشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر این که ایجاد تحول و نوآوری در هر کاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: در صورتی که فعالیت‌های صورت گرفته در این جشنواره تاکنون نتوانسته هدف‌های در نظر گرفته شده را محقق کند باید سعی کرد روش را تغییر داد و با ایجاد نوآوری در کار، زمینه بهبود هرچه بیشتر فعالیت‌ها را فراهم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: