• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-42101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

خرید و فروش 170 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در یزد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد، از خرید و فروش 170 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در استان خبرداد؛

«علی جهازی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با اشاره به این‌که در سال گذشته حدود 170 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی تولیدی استان به صورت توافقی، تضمینی و حمایتی خریداری گردیده است، اظهار کرد:‌ در سال 96 شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی استان یزد 151 هزار و 184 تن انواع محصولات کشاورزی و دامی تولیدی استان را به صورت توافقی از کشاورزان منطقه خریداری کرده است .

وی شاخص ترین این محصولات را 59 هزار تن شیرخام، 34 هزار تن انواع ذرت، 24 هزار تن جو، 9 هزار تن مرغ و 3 هزار تن خیار عنوان کرد و افزود: در سال گذشته با حمایت‌های دولت از کشاورزان یزدی و تلاش مجموعه سازمان بیش از 15 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان منطقه خریداری شده است .

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد، گفت: در سال1396 قريب 170 هزار تن انواع محصولات كشاورزي و دامی تولیدی استان، توسط شبکه تعاون روستایی و كشاورزي استان یزد به صورت توافقي، تضميني و حمايتي خریداری گردیده است .

جهازی تصریح کرد:‌ در همین راستا بیش از سه هزار تن شیرخام به صورت حمایتی از دامداران یزدی خریداری شده است .

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ با کمک سازمان تعاون روستایی و اتحادیه تعاونی‌های تولید استان یزد، بیش از یک هزار تن سیب و پرتقال تنظیم بازار تامین، ذخیره سازی و در روزهای پایانی سال 1396 و ایام نوروز 97 بین مصرف کنندگان در نقاط مختلف استان توزیع گردید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: