• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-35101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد تاكيد كرد؛
لزوم پاسداشت ارزش آب با زبان هنر

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره نقش هنر در امر فرهنگ‌سازي بر لزوم پاسداشت ارزش آب با زبان هنر تاكيد كرد و در اين باره از برگزاري «شب آب يزد» خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدمهدی جوادیان‌زاده» در نشست مشترك با معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رؤسای انجمن‌های هنری و فعالان هنری استان ضمن ابراز نگرانی از  وضعیت منابع آب استان، تصریح کرد:  ما می‌خواهیم  بحث فنی و تخصصی آب  را با زبان لطیف هنر به مردم انتقال دهیم و همه به این نتیجه رسیده اند که هنر نقش اثر گذاری در ذهن‌ها دارد و باید با هنر به مردم نزدیک شد.

وي ادامه داد: مسئله آب باید دغدغه همه باشد و شرکت آب منطقه‌ای یزد نمی‌تواند  این بار سنگین  را به تنهایی به دوش بکشد بلكه همه مردم باید حمایت كنند چرا كه اگر مردم به این باور نرسند که آب وضعیت نگران کننده‌ای دارد، سرنوشت نامشخصی در انتظارمان است.

وی از اجرای طرح «شب آب یزد » در یزد خبر داد و گفت: در این طرح می‌خواهیم در قالب آثار هنری با مردم ارتباط برقرار کنيم و با زبان هنر ارزش آب را پاس داریم و با زبان هنر و فرهنگ مدیریت مصرف را در مردم نهادینه سازیم.

جوادیان زاده ادامه داد: با برگزاری رویدادهای مختلف با استارت آپ ویکندهای مختلف با موضوع آب و شب آب یزد، اجرای طرح داناب، ساخت برنامه‌های تلویزیونی نتیجه محور، توسعه موزه آب با ایجاد نمایشگاه دائمی مصرف آب باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی كنيم.

«محمود دهقان» معاون هنری اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به ظرفیت‌های ویژه هنر در یزد، اظهار كرد: تمامی هنرمندان دغدغه و نگرانی خود در مسئله آب را در قالب آثار هنری خود ابراز داشتند.

وي افزود: ما باید هدفمند عمل كرده و همه هنرمندان به عنوان یک شهروند آگاه و بیدار جامعه، مسئله آب را در نظر گرفته و از بیم‌ها و امیدها در مسئله آب به عنوان  ایده‌ای برای تولید آثار خود استفاده كنند.

«سید محمد طباطبائی» معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تأکید کرد: در بخش حفاظت از منابع آب زیرزمینی باید مدیریت مصرف را ‌به روش‌های مختلف پیاده كرده و برای کشاورزان فرهنگ‌سازی کنیم تا استفاده از آبیاری نوین افزایش و هدر رفت آب کاهش پیدا کند.

وي ادامه داد: فرهنگ‌سازی با اجبار نمی‌شود و مردم باید به این باور برسند که مصرف بهینه از آب داشته باشند و در این فرهنگ‌سازی نقش هنر بسیار اهمیت دارد.

«سیدعلیرضا کربلائی اکرمی» مدير روابط عمومي آب منطقه‌اي يزد نيز هدف از تشکیل این جلسه را ارتباط با هنرمندان و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف به زبان هنر بیان کرد.

وي ادامه داد: وقتی با زبان هنر با مردم صحبت کنیم اثرگذاری بیشتری دارد و  امیدوارم خروجی چنین جلساتی  دستیابی به راهکا رهايی مؤثر  برای مدیریت مصرف  آب باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: