• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-19105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل ارشاد یزد تاکید كرد؛

اهتمام بر اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین و اصطلاحات بیگانه

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از اهتمام این اداره کل بر اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه در این استان خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «مجید جوادیان زاده» در نشستی با تاکید بر این که حذف واژه‌های بیگانه از تابلوها و اماکن فروشگاه‌ها و حتی روی پاکت‌های محصولات به همکاری تمامی دستگاه‌ها و فرهنگ‌‌سازی نیاز دارد، اظهار كرد: این اداره کل با تشکیل کارگروهی با اداره اماکن نیروی انتظامی در صدد شناسایی تابلواسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه صنوف است.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از نهادهای مربوط برای جلوگیری از استفاده از اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه است و برای مقابله با این امر نیازمند اهتمام تمامی دستگاه‌های مربوطه است.

به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در همین راستا جلساتی را به صورت مستمر با دستگاه‌های مربوطه همچون نیروی انتظامی برگزار شده تا نظارت‌ها در این امر بیشتر شود.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: نیروی انتظامی، اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره اقتصاد و دارایی و اتحادیه اصناف همکاری لازم با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تسریع در امور مذکور داشته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: