• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-16105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل ارشاد يزد تاكيد كرد؛

ضرورت گفتمان فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر جهانی یزد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به ضرورت گفتمان فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر جهانی یزد، اظهار كرد: در شرایط موجود موسسات فرهنگی و هنری باید زاینده فعالیت‌های فرهنگی و هنری باشند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «مجید جوادیان زاده» در نشست با مدیران موسسات فرهنگی و هنری استان به توسعه‌های اقتصادی یزد اشاره و تاکید کرد: تولیدات فرهنگی و هنری در این استان به مانند کارخانه‌های صنعتی و اقتصادی باید رشد و نمود پیدا کند .

به گفته وی، از نظر کالبدی، شهر یزد فاقد روح و معناست که با پررنگ‌تر شدن فعالیت‌های موسسات فرهنگی و هنری می‌توان این نقیصه را تا حدودی جبران کرد .

وی با بیان این که جامعه تهی از فرهنگ و معنا خطرناک است، افزود: قطع شدن جریان فرهنگی و هنری به افزایش آسیب‌های ناگوارو تلخ دامن می زند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ادامه داد: کمبود فعالیت‌های فرهنگی و هنری در برخی حاشیه شهرها نشان داده است که جامعه، خشن و روحیه تلطیف خود را از دست مي‌دهد .

جوادیان‌زاده یکی از جدال‌های موجود شهری را کمبود فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانست و از موسسات فرهنگی و هنری خواست با انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری که با همراه ایده و محتواهای مناسب است نسبت به این حساسیت‌های اجتماعی نگاه مسئولانه‌تری داشته باشند .

وی همچنین خواهان حضور نیروهای متخصص در بدنه اجرایی موسسات فرهنگی وهنری شد و گفت: حضور نیروهای متخصص می‌تواند بخش عظیمی از مشکلاتی که موسسات فرهنگی و هنری با آن مواجه‌اند را برطرف كند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: