• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-7102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رييس دادگستري يزد:

با اقدامات مجرمانه برخي معترض‌نماها در اعتراضات كاميون‌داران برخورد مي‌شود

ريیس‌ کل دادگستری استان یزد گفت: اقدام برخی تحریک‌شدگان که جزء صنف رانندگان نیستند، از چشمان دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی پنهان نمانده و به‌موقع برخورد شدید قانونی با آنان انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمدرضا حبیبی» در مراسم توديع و معارفه روساي دادگستري ابركوه، اظهار کرد: قوه قضائیه و به تبعیت از آن دادگستری استان‌ها به موازات وظیفه ذاتی خود که مقابله با بر هم زنندگان امنیت است، به همین میزان هم به بحث پیشگیری توجه دارد و معتقدیم که اگر به پیشگیری توجه نشود، سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش مقابله هم کارساز نیست.

وي تصریح کرد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اقدامات بسیاری به ‌ویژه در حوزه مسائل خانوادگی و طلاق انجام داده است بدین ترتیب که در دو سال اخیر با فعال کردن مراکز مشاوره و الزام آموزش‌های پیش از ازدواج پیرامون مهارت‌های زندگی، پرونده‌های وارده به دادگاه خانواده به‌ طور متوسط 20 درصد کاهش داشته و در آینده شاهد آثار و برکات بیشتر آن خواهیم بود.

حبيبي یکی از مسائل مهم مورد توقع مردم از نظام را امنیت برشمرد و افزود: دشمن در هر شرایطی به دنبال این است که با بهانه‌های مختلف در سطح کشور، شهرستان‌ها و حتی نقاط دور افتاده کشور، ناامنی ایجاد کند.

این مقام مسئول یادآور شد: در روزهای اخیر شاهد اعتراضات صنفی و به ‌طور مشخص اعتراض کامیون داران بودیم که در اين باره معتقديم مطالبه حق از حقوق آنان است و دستگاه قضایی آمادگي دارد كه ادعاهای به حق آنان را شنیده و اگر حقی از کسی ضایع شده است را در قالب دادخواست، گزارش و شکایت ارائه و پیگیری کند.

حبیبی از رانندگان نيز خواست اعتراضات خود را در چارچوب قوانین و مقررات مطرح کنند و حواسشان باشد كه فریب دشمنان و آشوب‌طلبان را نخورند چرا كه اعتراض به معنای بستن جاده ترانزیت عمومی و مانع‌تراشی برای رفت‌ و آمدها نیست.

وي عنوان کرد: موتور‌سوارانی که اصلاً راننده نبودند و شیشه خودروها را ‌شکستند، مرتکب اقدامات مجرمانه‌اي شده‌اند و دستگاه قضایی ابتدا با تذکر و مدارا و اگر احساس کند تذکر کارساز نیست، از طریق قانونی در مورد آنها اقدام خواهد کرد.

ريیس‌ کل دادگستری استان در پايان نيز تاكيد كرد: افراد مذکور قطعاً از چشمان تیزبین دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی پنهان نمانده‌اند و به‌موقع برخورد شدید قانونی با آنان انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: