• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-11105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير حوزه‌هاي علميه يزد تاكيد كرد:
استفاده از هنرمندان طلاب براي تبيين دين از طريق مفاهيم هنري

مدیر حوزه‌های علمیه استان يزد با اشاره به وجود طلاب هنرمند، بر استفاده از اين ظرفيت‌ها براي تبيين دين در قالب مفاهيم هنري تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، حجت الاسلام «محمد شمس» در ديدار  حجت الاسلام «مصطفی گرجی» مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد و گفت‌وگو با وي، اعلام كرد: یکی از دغدغه‌های ما مساجد هستند که با توجه به رویکرد آیت الله اعرافی مدير حوزه‌هاي علميه كشور بايد به ازاي هزار نفر یک مسجد فعال وجود داشته باشد.

وی افزود: مسجد فعال، مسجدی است که تمام مشکلات در آن حل و فصل شود و بایستی برای این کار هم‌افزایی را گسترش دهیم و دستگاه‌های فرهنگی نیز در این امر فعال شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان تصریح کرد: ما در استان یزد طلاب نویسنده، کارگردان، تئاتر و شاعر داریم که بایستی سعی شود تا در این زمینه از آنها استفاده شود و با مفاهیم هنری به نوعی دین را برای مردم تبیین كنيم.

حجت الاسلام و المسلمین «مطفي گرجي» مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجدهم در ابتداي اين ديدار گفت: کانون‌های فرهنگی هنری از سال 71 در دل مساجد ایجاد شده است تا بتواند پشتوانه‌ای فرهنگی برای مساجد باشد.

وی افزود: ما از صدر اسلام شاهد انجام تمامی امور مسلمین و جامعه در مساجد بودیم  و به نوعی مرکز تمامی فعالیت‌ها در مساجد بوده اما متاسفانه امروز کارکرد مساجد تنها برای نماز و  مراسم‌های ختم شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد تصریح کرد: فلسفه وجودی تاسیس کانون‌های مساجد، ارتباط با نسل جوان و تولید مخاطب است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که برنامه‌های فرهنگی نیاز به هم‌افزایی دارد و حوزه‌های علمیه مي‌توانند در راستای اقدامات فرهنگی با کارکرد دینی گام بر‌دارد و با همکاری ‌کانو‌ های مساجد به نوعی احیای کارکردهای مساجد را به دنبال داشته باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان عنوان كرد: مردم ما هنوز اطمینان خاطر به روحانیت دارند و به همین دلیل به دنبال فضایی هستیم که از روحانیت در جهت ارتقا سطح کمی و کیفی مساجد و کانون‌ها استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: