• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-5103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر انجمن علمی فضای مجازی حوزه علمیه:

فضای مجازی به یک مراقبت جدی و روشنگری نیاز دارد

مدیر انجمن علمی فضای مجازی حوزه علمیه کشور با بیان این‌که در فضای مجازی هیچ امنیتی وجود ندارد و ما بدون تعارف در این حوزه غفلت کردیم،‌گفت: فضای مجازی به یک مراقبت جدی و روشنگری نیاز دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،حجت‌الاسلام «محمد فروهر» در این دوره آموزشی که از سوی اداره توسعه منابع انسانی دانشگاه یزد برگزار شده بود، با اشاره به این‌که فضای مجازی در حال حاضر زندگی دوم انسان است،‌اظهار کرد: فضای های مجازی روز به روز جای خود را در خانواده‌ها بیشتر باز می‌کند درصورتی که متاسفانه فرهنگی برای این فضا تعریف نشده و این امر تاثیر جدی درخانواده‌ها داشته است.

وی با اشاره به این‌که ۲۰ میلیون کاربر فضای مجازی افراد زیر ۱۸ سال هستند،‌افزود:متاسفانه این جوانان نسلی هستند که در این فضای مجازی رها شده اند و ما نگران این نسلیم.

مدیر انجمن علمی فضای مجازی حوزه علمیه کشور،‌گفت:متاسفانه امروزه بین والدین و فرزندان شکاف نسلی وجود دارد، کنترل درحال حاضر کم شده درصورتی که فرزندان مراقبت جدی می‌خواهند و باید در این راستا فضای تعاملی و اعتمادسازی ایجاد شود.

حجت السلام فروهر،تصریح کرد: هویت فضای مجازی از درجه اهمیت بسیاری برخوردار است و در این عرصه هجمه پورنوگرافی یکی از مهمترین آسیب ها است؛ ما باید خودمان در استفاده از فضای مجازی مدیریت فردی داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: در زمینه جلوگیری از خطرات آسیب های فضای مجازی باید به یک فرهنگسازی عمومی و وحدت گفتمانی دست یافت .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: