• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-8105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل ارشاد یزد خبر داد؛

برنامه‌ریزی در مسیر برگزاری جشنواره سینمای آیینی با نگاه ویژه به آیین‌های رضوی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با تاکید بر این که باید باید در عرصه سینمای رضوی، نگاه آزاداندیشانه‌ای را حاکم کرد، گفت: تصميم داريم كه جشنواره رضوی را در دوره های آینده با عنوان جشنواره سینمای آیینی و با نگاه ویژه به آیین‌های رضوی طراحی کنیم.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «مجید جوادیان زاده» در نشستی پیرامون برگزاری چند دوره موفق جشنواره فیلم کوتاه رضوی در استان، بیان کرد:خوشبختانه ظرفیت‌های فرهنگی یزد بسیار هستند و مراودات اقتصادی و فرهنگی یزد و خراسان از گذشته‌های دور در جریان بوده است و بسیاری از هنرمندان و اندیشمندانی که امروزه خراسانی شناخته می‌شوند، ریشه در فرهنگ یزد دارند و از منظر اصل و نسب یزدی محسوب می‌شوند.

وی افزود: بسیاری از این افراد فرهنگ یزدی را با فرهنگ رضوی درهم آمیخته‌اند و آن را دست‌مایه آفرینش فرهنگی و فکری خود قرار داده‌اند و از سوی دیگر ثبت جهانی یزد افق‌های فراملی بر جهان فرهنگی یزد گشوده‌اند که می‌تواند فرصت مناسبی برای رویدادهای فرهنگی و هنری یزد از جمله جشنواره فیلم رضوی باشند.

جوادیان زاده اظهار كرد: اگر چه امروز در عرصه هنر مدرن فرم اهمیت بیشتری نسبت به محتوا و موضوع پیدا کرده است اما هنر ایرانی از گذشته با مضمون و شکل در کنار هم شناخته می شده است.

وی یادآور شد: اساساً هنر ایرانی در آن بوده که محتوا و موضوع را در بهترین صورت‌بندی فرهنگی و  هنری ارائه  کند و در عرصه هنر مضامینی چون فرهنگ و اندیشه رضوی یک فرصت مناسب برای اشکال هنری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معتقد است باید در عرصه سینمای رضوی نگاه آزاداندیشانه‌ای را حاکم کرد زیرا ماموریت هنر ارسال پیام‌های مستقیم و بی‌واسطه نیست بلکه واکاوی و بازپرسی جنبه‌های مختلف یک واقعیت است.

جوادیان زاده در پایان گفت: البته با توجه به استحکام و تنوع آیین‌های مذهبی در یزد تصميمي داريم که جشنواره رضوی را در دوره های آینده با عنوان جشنواره سینمای آیینی و با نگاه ویژه به آیین‌های رضوی طراحی کنیم که این تمهید می‌تواند عرصه خلاقیت‌های هنری را وسعت بخشد و فضای فکری حاکم بر فیلمسازان را گسترش دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: