• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

ريیس مرکز شرکت‌های دانش بنیان کشور:
حمایت‌ها از صندوق پژوهش و فناوری استان یزد افزایش یابد

ريیس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ريیس جمهور در نامه‌ای به استاندار یزد با بیان این که در پارک علم و فناوری یزد تحولات جدید و مبتکرانه‌ای رخ داده است، از استاندار خواست که از صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد برای توسعه فعالیت‌ها حمایت بیشتری شود.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سید محمد صاحبکار خراسانی» در بخش دیگری از این نامه با اشاره به لزوم افزایش مراکز رشد و توسعه زیر ساخت‌های فناوری و نوآوری، گفت: این توسعه باید به شکلی باشد که در هر شهر استان یک یا دو مرکز رشد به فعالیت بپردازند.

وی با بیان این که فرهنگ‌سازی برای سوق دادن جوانان به عرصه فناوری و نوآوری باید سرلوحه کار مدیران استان قرار بگیرد، افزود: این فرهنگ‌سازی از طریق تعامل سازنده با رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها با معرفی نمونه‌های موفق در عرصه نوآوری ممکن خواهد بود.

ريیس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان کشور با اشاره به وجود زیر ساخت‌های فیزیکی و ساختمان‌های بدون استفاده در استان، گفت: زیرساخت‌ها و ساختمان‌های دانشگاه و آموزش و پرورش که به دلیل نبود دانشجو و دانش‌آموز کمتر استفاده می‌شوند باید به مراکز رشد فناوری، مراکز نوآوری و کارآفرینی با حضور دانشجویان تبدیل شود.

گفتنی است، نشست سید محمد صاحبکار خراسانی ريیس مرکز شرکت‌های دانش بنیان کشور  با مدیران عامل شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد و شرکت‌های دانش بنیان استان یزد، پنجشنبه ششم فروردین با حضور مدیران مراکز رشد پارک و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های مستقر در پارک و شرکت‌های دانش بنیان استان یزد در سالن اجتماعات مرکز فناوری اقبال برگزار شد و این نامه حاصل نشست مذکور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: