• شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-33103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار ابرکوه:

مشکلات جامعه ناشی از ناکارآمدی نظام آموزشی کشور است

فرماندار ابرکوه با اشاره به‌جای خالی آموزش مهارت‌های زندگی در سیستم آموزشی، گفت: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه ناشی از ناکارآمدی نظام آموزشی کشور است.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمد کاظمی‌نسب» در نشست کمیته دانشجویی ابرکوه كه با محوریت رسیدگی به مشکلات دانشجویان در محیط دانشگاه، خوابگاه و اجتماع برگزار شد، با بیان این که شهرستان ابرکوه دارای جمعیتی معادل 51 هزار نفر است، اظهار کرد: در ابرکوه شرایط و وضعیت دانشجویان نسبت به جمعیت مطلوب است اما حساسیت‌های دانشجویی و توجه به خواسته‌های آنان بر کسی پوشیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در نظام آموزشی کشور کمتر به مسائل فرهنگی و مهارت‌های زندگی توجه شده و این امر موجب شده است تا امروز در جامعه شاهد مشکلاتی باشیم.

كاظمي‌نسب گفت: اگر امروز آسیب‌های اجتماعی و مشکلات در جامعه فراوان یافت می‌شود، ناشی از ناکارآمدی سیستم آموزشی است که هنوز توسط هیچ‌ یک از دستگاه‌ها در این رابطه اقدامی منسجم و کارساز صورت نگرفته است.

در اين نشست بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر دانشجویان با نیروی انتظامی تأکید و از مسئولان خوابگاه‌ها خواسته شد تا بر ساعات ورود و خروج این قشر نظارت و کنترل دقیق‌تری داشته باشند.

آشنایی دانشجویان با مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر و فضای مذهبی آن از طریق برپایی کارگاه‌های آموزشی و آگاهی‌بخشی نسبت به آسیب‌های اجتماعی مورد تأکید قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: