• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-214100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد‌:

200 هزار نفر در سال 97 آموزش مدیریت بحران می‌بینند

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد، گفت: دوره‌های آموزشی مرتبط با مدیریت بحران برای 200 هزار نفر از شهروندان استان یزد برگزار شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«هادی هادی نسب» در نشست رابطین آموزشی دستگاه‌های استان با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در کاهش تلفات و خسارات ناشی از بحران‌های طبیعی اظهار کرد: بی‌شک با آموزش یکایک مردم شاهد کاهش آمار خسارات و تلفات انسانی در مقابله با حوادث و رخدادها خواهیم بود.

وی افزود: استان یزد اولین استانی است که سند آموزش مدیریت بحران را تدوین نموده و تا کنون در سطح کشور در این زمینه پیشتاز است و بر طبق سند سالانه برای 200 هزار نفر در سطح استان برنامه آموزشی برگزار می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در ادامه به نگاه ویژه سازمان مدیریت بحران کشور به مباحث آموزش استان یزد اشاره کرد و گفت: در ارزشیابی صورت گرفته در سال گذشته این اداره کل توانست رتبه برتر در حوزه آموزش را کسب نماید که این موضوع نشان از همت و تلاش شما رابطین آموزش دارد.

هادی نسب بر برگزاری مانورها نیز تاکید کرد و گفت: برای این‌که بتوان آموزش ها را کاربردی نمود، می بایست  در برگزاری مانور ها نیز فعال بود.

وی با تاکید بر کیفیت برگزاری دوره های آموزشی ،افزود: هدف اصلی از آموزش ، کسب آمادگی مردم در مواجهه با بحران است و اینکه بتوانند تصمیم درست را در لحظه حساس بگیرند.

این مقام مسئول بر برگزاری این دوره ها برای کارشناسان آموزش به عنوان متولیان این بحث نیز تاکید کرد و ادامه داد: در نظر داریم تا دوره ویژه ای را مختص کارشناسان آموزش مدیریت بحران برگزار نماییم.

هادی نسب همچنین به برگزاری دوره آموزشی غدیر در سال گذشته اشاره کردو افزود: در مرداد ماه سال پیش قریب به 300 نفر از مدیران شهرستانی به مدت سه شبانه روز مباحث مرتبط با مدیریت بحران را در شهرستان بافق فرا گرفتند که با استقبال خوبی روبرو شد.

دوره های آموزشی مدیریت بحران با همکاری آتش نشانی ، هلال احمر، اورژانس ، بسیج ،ادرات، سازمان ها و نهادهای اداری و خصوصی در سطح استان و در دو بخش کارمندی و عمومی برگزار می‌شود و مردم با شرکت در این دوره‌ها با راه کارهای مقابله با حوادث آشنا شده و آموزش های لازم در این زمینه را کسب می کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: