• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-44105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اعلام آمادگی شهرداری ابرکوه براي ایجاد پاتوق‌های كتاب

شهردار ابرکوه اعلام كرد: شهرداری ابرکوه آمادگی دارد تا در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تعدادی ایستگاه و پاتوق کتاب در نقاط مختلف شهر ایجاد کند .

به گزارش ايسنا - منطقه یزد، «سید علیرضا رسولی» در جلسه انجمن کتابخانه‌های ابرکوه اظهار کرد: در شرایط فعلی که دهکده جهانی هر روز در حال تغییر و تحولات علمی و تکنولوژی‌های متعدد است، انجام کار فرهنگی حد و مرزی ندارد و شهرداری نیز در چند ماه اخیر اقدامات متعددی در این حوزه انجام داده است .

وي با تأکید بر این که شهرداری یک ارگان همراه است، اضافه کرد: در همین راستا شهرداری ابرکوه آمادگی ساخت 10 ایستگاه یا پاتوق کتاب را در بهترین نقاط شهر با زمین‌هایی در ابعاد مختلف دارد و هزینه‌های جاری آن را نیز تقبل می‌کند چرا که ما معتقدیم مسائل فرهنگی باید به سطح شهر کشیده شود تا مردم بهتر با آن ارتباط برقرار کنند نه این که فقط به یک ساختمان یا مرکز خاص محدود شود .

رسولی با بیان این که ابرکوه در سال 86، چهارده کتاب‌فروشی داشت ولی امروز یک یا دو مورد بیشتر نیست، عنوان كرد: دستگاه‌های مختلف باید کتاب‌فروشی‌ها و افرادی را که وارد این حرفه می‌شوند، مورد حمایت خود قرار دهند .

شهردار ابرکوه یکی از معضلات حوزه فرهنگ شهرستان را فقدان یک مجتمع متمرکز فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری یک قطعه زمین به مساحت 11 هزار مترمربع به همراه یک طرح مطالعاتی دارد که حاضر است آن را در اختیار سرمایه‌گذاران و یا دستگاه‌های اجرایی قرار دهد تا را عملیاتی کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: