• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-181100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد:

درمان و اشتغال بیماران خاص باید به دغدغه اجتماعي تبدیل شود

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد با اشاره به ظرفيت ارزشمند نگاه خيرين سلامت در حوزه‌هاي زيرساختي گفت: درمان، اشتغال،نشاط، ورزش و ازدواج بيماران خاص باید به دغدغه اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«فخرالسادات خامسی» در بازدید از مراكز درماني بيماري‌هاي خاص (ام اس، دياليز، هموفيلي و تالاسمي) استان،‌اظهار کرد: اقدامات ارزشمندي در حوزه بيماري‌هاي خاص صورت گرفته است،اما بايد با تقويت و تسهيل شرايط براي ارائه خدمات به بيماران نسبت به درمان موثر و زندگي بهتر آن ها تلاش كرد.

وی‌ افزود: خيرين سلامت استان همواره در حوزه‌هاي عمراني و زيرساختي فعاليت‌هاي موثري را دنبال مي كنند و ضروريست بخشي از اين فعاليت‌ها به سمت حل دغدغه‌هاي اجتماعي بيماران خاص سوق داده شود.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد، گفت: نشاط اجتماعي، ورزش، اشتغال و تكميل فرآيند درمان از مشكلاتي است كه بيماران خاص با آن روبرو مي‌باشند و علاوه بر تقويت برنامه‌هاي حمايتي از سوي انجمن‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي، ايفاي نقش خيرين سلامت نيز در اين حوزه بسيار  اثرگذار است.

وی در پايان با اشاره به ضرورت شناسايي مشكلات اجتماعي بيماران خاص و طرح موضوع از سوي حوزه درمان، خاطرنشان كرد: با برگزاري نشست‌ها، برنامه‌ريزي و تقويت زمينه‌هاي مشترک در موضوعات مختلف به ويژه بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي مردمي مي‌توان دغدغه‌ها و مشكلات بيماران را كاهش داد و اين مهم بايد مورد توجه قرار گيرد.

گفتني است؛ در اين بازديد با اهدا گل از بيماران تحت درمان عيادت و زحمات كادر درماني نيز مورد قدرداني قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: