• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-76101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برگزاری دومین همایش ملی نظارت کارگاهی به ميزباني یزد

دومین همایش ملی نظارت کارگاهی با هدف شناخت و ارایه راهکارهایی برای پیاده‌سازی نظارت مقیم در کارگاه‌های ساختمانی متوسط به بالا به ميزباني يزد برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «محمدرضا جواهری تفتی» دبیر اجرایی شورای مرکزی نظام مهندسي ساختمان استان يزد و دبیر این همایش ملی با اشاره به برگزاري اين همايش در روزهای 24 و 25 اردیبهشت‌ماه جاري، گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان اجرای ضوابط و برنامه‌های مقررات ملی ساختمان و تحقق اهداف ایمنی ، بهره‌دهی مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی ساختمان‌هاست.

وی افزود: به دنبال برگزاری موفق اولین همایش ملی نظارت کارگاهی در استان یزد و با هدف بسط و گسترش محورهای مرتبط با آن تصمیم گرفته شد دومین همایش ملی نظارت کارگاهی در یزد که به عنوان پایلوت نظارت مقیم معرفی شده است، برگزار شود.

به گفته جواهري، در این همایش ملی علاوه بر اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان و مدعوینی از وزارت راه و شهرسازی، قرار است روسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور و نیز اعضای هیئت مدیره آنها که متولی اجرای طرح نظارت مقیم کارگاهی هستند، حضور یابند.

وي از برگزاری کمیسیون‌های تخصصی با محورهایی چون تدوین سرفصل آموزشهای تکمیلی ویژه مهندسان ناظر کارگاهی، تهیه و تدوین شرح وظایف مهندسان ناظر کارگاهی، تهیه شیوه نامه نحوه ارزشیابی و رتبه بندی مهندسان ناظر کارگاهی،  نقد و بررسی علل عدم تحقق پذیری نظارت کارگاهی و تهیه و تدوین سرفصل های حقوقی و مالی نظارت کارگاهی به عنوان برنامه‌های این همایش ياد كرد.

دبیر اجرایی شورای مرکزی نظام مهندسي ساختمان استان بيان كرد: از آنجا که توجه ویژه شهرداری‌ها به گزارش‌های مهندسان ناظر می‌تواند این گزارش‌ها را اثربخش‌تر و دارای کارآیی كند، مشارکت شهرداری یزد در برگزاری این همایش جلب شده و انتظار می‌رود با حمایت استانداری و اداره کل راه و شهرسازی شاهد به بار نشستن نتایج آن باشیم.

جواهري از این همایش به عنوان نقطه عطفی در جهت پایش نظارت کارگاهی براساس ضوابط و معیارهای مورد نظر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان یاد کرد و گفت: نحوه ارزشیابی عملکرد مهندسان ناظر و رتبه‌بندی آن‌ها برای نظارت بر انواع کارگاه‌های ساختمانی از مهمترین اهداف این همایش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: