• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-25103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

همزمان با پنجمین همایش روز ملی ریاضیات و بزرگداشت خیام؛

معلم پیشکسوت ریاضی استان یزد تجلیل شد

همزمان با پنجمین همایش روز ملی ریاضیات و بزرگداشت خیام نیشابوری در دانشگاه امام جواد (ع) یزد، از «سید جمال الدین نبی پور» معلم پیشکسوت ریاضی استان تجلیل شد.
به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «غضنفر میرجلیلی» معاون دانشگاه امام جواد (ع) در پنجمین همایش روز ملی ریاضیات و بزرگداشت خیان نیشابوری، اظهار کرد: امسال برای پنجمین سال متوالی، دانشگاه امام جواد (ع) یزد از بزرگان ریاضیات استان تحت عنوان روز ملی خیام نیشابوری تجلیل می‏‏کند.
وی با بیان این که تاکنون خیام را از دیدگاه‏‏های ادبی، فلسفی و علمی مورد بررسی قرار داده‏‏اند، افزود: متاسفانه آنچنان که باید دستاوردهای دانشمندان ایرانی ثبت و ضبط نشده و اغلب کشورهای غربی که دست به قلم دارند، آنها را ثبت و ضبط کرده‎‎اند.
وی با اشاره به فرموده علامه جعفری در مورد خیام در یکی از کتاب‎‎های خویش، عنوان کرد: علامه جعفری فرمودند که برخی اشعار منسوب به خیام از خیام نیست و با این بیان خود، تهمت لامذهبی را از وی برداشتند.
میرجلیلی تصریح کرد: خیام در مکانیک، هیدرو استاتیک، موسیقی، هندسه، شعر و غیره  سرآمد بود ولی چون شاگردپروری خوبی نداشت، اطلاعات و علوم او به درستی تداوم نیافت.
معاون دانشگاه امام جواد(ع) در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که روز بزرگداشت خیام بهانه‎‎ای برای تجلیل از اساتید ریاضی استان است، ابراز امیدواری کرد که این سنت حسنه در سال‏‏های آینده نیز در این دانشگاه ادامه پیدا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: