• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-24103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

پنجمین همایش بزرگداشت خیام نیشابوری در یزد برگزار شد

پنجمین همایش بزرگداشت خیام نیشابوری و همایش روز ملی ریاضیات در دانشگاه امام جواد (ع) یزد برگزار شد.
به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «بهزاد کفاش» دبیر پنجمین همایش بزرگداشت خیام نیشابوری و همایش روز ملی  ریاضیات ضمن قدردانی از هیئت رئیسه دانشگاه امام جواد(ع) برای همکاری در برگزاری این همایش، اظهار کرد: همراهی مسئولان، هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه امام جواد(ع) سبب برگزاری پنج دوره همایش بزرگداشت خیام نیشابوری شده است.
وی با اشاره به اینکه ۲۸ اردیبهشت از سوی انجمن ریاضی به عنوان روز ملی خیام نامگذاری شده است، افزود: خیام دستاوردهای متعددی در علوم مختلف دارد که بسیاری از این دستاوردها مورد غفلت قرار گرفته است.
کفاش بیان کرد: پشتکار و شیوه فعالیت خیام به همگان به ویژه جامعه دانشجویی، این درس را داده که برای حل مسائل مختلف نباید از راه‏‏حل‎‎های کلیشه ای استفاده کرد بلکه باید از راهکارهای نوین بهره گرفت.
«قاسمی» عضو هیئت علمی دانشگاه امام جواد (ع) نیز در این مراسم به بیان اندیشه‏‏های خیام و تفسیر آنها پرداخت و اظهار کرد: برخی مسائل مطرح شده در مورد لامذهبی خیام، تهمت است و در این باره لازم است که این شاعر، فیلسوف، ریاضیدان و دانشمند ایرانی به درستی معرفی شود.
این مراسم با اجرای زنده موسیقی، قرائت دکلمه و پخش کلیپ همراه بود و بعد از این مراسم، برنامه رصد ستارگان در شهرستان تفت برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: