• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-22103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

قائم مقام معاون پژوهشی وزارت عتف:

توانمندسازی و مشارکت تجربه از ضرورت‎‎های امروز پارک‏‏های فناوری است

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف گفت: توانمندسازی و مشارکت تجربه از ضرورت‎‎های امروز مراکز رشد و پارک‏‏های علم و فناوری هستند.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، دکتر «مهدی کشمیری» عصر امروز در مراسم افتتاح ساختمان مراکز رشد اقبال و کلنگ‎‎زنی ساختمان رفاهی ورزشی پارک علم و فناوری یزد که با حضور دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم برگزار شد، به برخی از رویکردهای این معاونت اشاره و اظهار کرد: یکی از جدی‎‎ترین تلاش‎‎های این معاونت پررنگ‎‎تر کردن تمام وجوه مقوله پژوهش و فناوری در وزارت علوم است چرا اکنون بسیاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بیشتر وزارت دانشگاه‎‎ها  می‏‏دانند و متاسفانه این نقیصه در ستاد نیز وجود دارد که باید چنین دیدگاهی را تغییر دهیم.

وی با بیان این که مجموعه‎‎های موفقی مانند پارک علم و فناوری یزد در این رابطه می‎‎توانند به وزارت علوم کمک کنند، از اهتمام دفتر امور فناوری وزارت علوم برای عبور از مرحله توجه صرف به حوزه پارک‏‏ها و مراکز رشد خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه‎‎هاو مراکز پژوهشی نیز دو سرمایه بزرگ دیگر در حوزه فناوری کشورمان هستند که باید در بحث پژوهش و کارآفرینی هم از نظر الگوها و استانداردسازی و هم در بحش حمایت و پشتیبانی بیشتر مورد توجه دفتر امور فناوری وزارت علوم قرار گیرند.

کشمیری یکی دیگر از رویکردهای ضروری حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم را توانمندسازی مدیران فعال در مراکز رشد و فناوری در راستای تربیت نیروی انسانی دراین حوزه برشمرد و تصریح کرد: این توانمندسازی و مشارکت تجربه از ضرورت‎‎های امروز مراکز رشد و پارک‏‏های علم و فناوری هستند.

وی با بیان این که اکنون حوزه فناوری کشور با وجود بیش از 40 پارک علم و فناوری و 200 مرکز رشد دارای کمیت خوبی است، متذکر شد: البته این که آیا همه این مراکز کارکردهای خودشان را دارند، یک سئوال جدی است و لذا باید به موضوع توانمندسازی بسیار جدی‎‎تر توجه کرد.

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف در بخش پایانی سخنانش با مهم خواندن استفاده از کمک‎‎ها و حمایت‎‎های خیرین برای توسعه فناوری، گفت: با این وجود باید بخش خصوصی را به طور جدی در این زمینه ترغیب کرد چرا که از این طریق می‎‎توان به توسعه و رشد در کشورمان سرعت ببخشیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: