• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-61101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

حرفه‌آموزی 4 هزار مددجوی یزدی كميته امداد در سال گذشته

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد اعلام كرد: چهار هزار و 40 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد در سال 96 به مدت 109 هزار نفر ساعت در دوره‌های آموزشی مهارت‌آموزی، پایدارسازی و توسعه، کارآفرینی و حرفه‌آموزی دانش‌آموزی شرکت کردند.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «امیر زین‌العابدین قمی» با اشاره به اهمیت ارتقای مهارت شغلی مددجویان مستعد اشتغال با رویکرد توانمندسازی و خودکفایی خانوار، گفت: چهار هزار و 40 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد طی سال 96 به مدت 109 هزار نفر ساعت در دوره‌های آموزشی مهارت‌آموزی، پایدارسازی و توسعه، کارآفرینی و حرفه‌آموزی دانش‌آموزی شرکت کردند.

وی با بیان این که 76 درصد از حرفه‌آموزان زنان و دختران تحت حمایت بودند، افزود: سرپرستان و فرزندان پسر خانوار، فارغ‌التحصیلان بیکار تحت حمایت، فرزندان و دختران بازمانده از تحصیل و دانش‌آموزان مقطع متوسطه از جمله مددجویان شرکت‌کننده در دوره‌های آموزش شغلی هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ادامه داد: در سال گذشته سه هزار و 195 نفر از حرفه‌آموزان در دوره کوتاه‌مدت پایدارسازی که به ‌منظور ارتقای دانش فنی و افزایش بهره‌وری مجریان طرح‌های اشتغال برگزار شد شرکت کردند، 376 نفر در دوره آموزشی کارآفرینی برای افزایش، توسعه نگرش‌ها، مهارت‌ها و توانایی‌های شغلی و انتقال دانش، اطلاعات و فرصت‌های نوین برای راه‌اندازی و اداره کسب‌وکار جدید، 301 نفر در دوره‌های بلندمدت مهارت‌آموزی و 168 دانش‌آموز دختر مقطع متوسطه علاقه‌مند به یادگیری فن و حرفه با توجه به استعداد و علاقه و نیاز بازار در دوره حرفه‌آموزی شرکت کردند.

وی با بیان این که دوره‌های آموزشی در کانون‌های فرهنگی کمیته امداد و مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای برگزار شد، افزود: 44 درصد از حرفه‌آموزان در دوره آموزشی مرتبط با مشاغل خدماتی، 30 درصد صنفی و صنعتی، 11 درصد دام‌پروری، هشت درصد کشاورزی و هفت درصد صنایع‌دستی شرکت کردند.

زین‌العابدین قمی در ادامه با اشاره به این که در سال گذشته 112 مددجوی تحت حمایت با تعامل کارفرمایان در سطح استان مشغول به کار شدند، گفت: برای تحقق برنامه کاریابی، بسته‌های تشویقی حق‌الزحمه کاریابی و حق بیمه سهم کارفرما در نظر گرفته‌شده است.

وی در خصوص هزینه برگزاری دوره‌های آموزشی و کاریابی برای مددجویان تحت حمایت، گفت: سرانه پرداخت‌ شده برای هر مددجو در دوره آموزشی مهارت‌آموزی، یک ‌میلیون 500 هزار تومان، پایدارسازی و توسعه 85 هزار تومان، کارآفرینی 400 هزار تومان، حرفه‌آموزی دانش آموزان 300 هزار تومان، حق‌الزحمه کاریابی 550 هزار تومان و پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در سال 96، دو میلیون و 567 هزار تومان برای هر نفر بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: