• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-147100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام جمعه موقت یزد تأکید کرد:

لزوم معرفی شخصیت‌های علمی و تقوایی دیروز به جوانان امروز

امام جمعه موقت یزد با اشاره به اهمیت آشنایی نسل حاضر با منش‌های عالمان دینی، گفت: حفظ سنت‌های صالح و ترویج روش‌های نیکو در جامعه ضروری است .

حجت الاسلام و المسلمین«محمدحسن معزالدینی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به این که همواره عالمان دینی برای جامعه اسوه و الگو هستند، اظهار کرد: برای از بین بردن فاصله بین نسل ها باید نسل حاضر را با روش و منش عالمان دینی و گذشتگان آشنا کرد .

وی با بیان این‌که یکی از سفارشات حضرت علی(ع) به مالک اشتر حفظ سنت‌های سلف صالح بوده است، افزود: حفظ سنت های صالح و ترویج روش های نیکو در بین مردم جامعه یک قاعده کلی است که همه باید به آن عمل کنند .

امام جمعه موقت یزد گفت: با توجه به این‌که بیش از  60 سال از زمان فوت آیت الله فقیه خراسانی می‌گذرد، فاصله بین نسل‌ها طبیعی است .

معزالدینی در ادامه با بیان این‌که آشنایی نسل امروز با پیشینه درخشان علمی و تقوایی عالمان برجسته از رسالت‌های فرهنگیان و متصدیان امور فرهنگی است، تصریح کرد: در راستای انجام این رسالت برگزاری کنگره‌ها ضروری است .

وی با تاکید بر اهمیت نقل خاطره‌ شخصیت‌های برجسته، خاطرنشان کرد: بررسی مطالب علمی و سبک زندگی افرادی مانند آیت الله فقیه خراسانی باعث می شود حداقل دو نفر از ایشان درس زندگی بگیرند که برای تربیت نسل های بعدی کفایت می‌کند .

این مقام مسیول در پایان خاطرنشان کرد: همان گونه که مرحوم فقیه خراسانی درزندگی سبک و روش ساده ای داشتند باید این مراسم در عین سادگی ولی با بازدهی بالای علمی ک معنوی برگزار شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: