• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-16103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرصت‌های همکاری موسسات فناور با دانشگاه علمی کاربردی يزد تبيين شد

فرصت‌های همکاری موسسات فناور پارك علم و فناوري يزد با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در نشستي به دنبال امضای تفاهم‌نامه‌اي در اين راستا، مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «احمدرضا فقیه خراسانی» در اين نشست با بیان این که پارک علم و فناوری یزد میزبان حدود 250 شرکت فناور است و در مجموع در 15 سال گذشته حدود 700 شرکت ورود یا خروج از پارک را داشتند، گفت: تعداد زیادی از این شرکت‌ها پتانسیل‌های همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی را داشته‌اند و به همین دلیل هفته‌ی گذشته تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر همکاری با این دانشگاه منعقد کردیم.

وی افزود: این نشست با هدف بررسی راه‌های همکاری میان شرکت‌های پارک یزد و دانشگاه علمی کاربردی برگزار شده و امیدواریم خروجی آن برای دو طرف مفید باشد.

«محمدصالح احمدی» ريیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد نیز در این نشست با بیان این که براساس مصوبه‌ی دولت در شورای عالی علمی، دانشگاه جامع علمی کاربردی بر آن است تا در کنار مقاطع تحصیلی، بر اساس نیاز بازار، دوره‌های تک پودمانی و تک درس تعریف کند، گفت: تا به حال 600 عنوان دوره تک پودمان را تعریف کرده و همچنین این امکان را ایجاد کرده است که شرکت‌ها یا اشخاص نیز بتوانند دوره های جدید تدوین کرده و خودشان مجری دوره های تعریف شده‌ی علمی باشند.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر نظارت و هماهنگی، مزیت های این دوره ها را برای این اشخاص محفوظ نگاه می‌دارد.

احمدی با اشاره به پتانسیل بالای شرکت‌های مستقر در پارک یزد در تعریف دوره دانشگاهی، گفت: همکاری‌هایی پیش از این با شرکت‌ها وجود داشته و آن‌ها همچنین می‌توانند با استفاده از این امکان به پرسنل خود مدرک آموزشی دانشگاهی بدهند یا صرفا از آموزش و انتفاع مالی بهره ببرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: