• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-20102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گلايه كرد؛

اولويت ارائه خدمات درمانی بجاي مناطق محروم، مناطق برخوردار است

نماینده بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس شوراي اسلامي گفت: متاسفانه اولويت خدمات درماني در كشور به‌ جای این که رسیدگی به مردم مناطق محروم و نیازمند باشد، ابتدا شهرهای بزرگ و برخوردار از امکانات تأمین اجتماعی است.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمدرضا صباغیان» اظهار کرد: حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز، بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور محسوب می‌شود كه متشکل از پنج شهرستان کم‌برخوردار استان یزد است كه در زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه و عمران نتوانسته جایگاهی را که استحقاق آن را دارد، داشته باشد .

وي ادامه داد: مردم در تمام شهرها از خدمات بیمه‌اي استفاده می‌کنند اما در شهرستان محرومي مانند خاتم با وجود اين كه مردمش سال‌هاست حق بیمه پرداخت می‌کنند، خدمات درمانی ارائه نمي‌شود.

صباغیان تصریح کرد: متأسفانه به ‌جای این که در حوزه رسیدگی به مضوع خدمات درماني، اولویت با مردم مناطق محروم و نیازمند باشد، این موضوع برعکس است به نحوي كه ابتدا شهرهای بزرگ و برخوردار، از امکانات رایگان بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند .

نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مروست با بُعد مسافت 57 کیلومتر تا مرکز شهرستان و با داشتن 20 هزار نفر جمعیت، تنها یک مرکز بهداشت با 2 تخت دارد یا در شهرستان بهاباد با همين ميزان جمعیت، حداقل‌های خدمات درمانی و بهداشتی وجود ندارد.

صباغیان با بیان این که همه ما فطرتاً خواستار برقراری عدالت هستیم، تاکید کرد: شهرستان‌هایی که با مرکز استان فاصله دارند، در رابطه با حضور مسئولان نیز مورد بی‌مهری واقع شده‌اند لذا از مسئولان خواستاریم تا در رابطه با این مسائل و همچنین توزیع اعتبارات، مراکز کم‌برخوردار را مورد توجه ویژه قرار دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: