• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-14103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

پورسراجيان خبر داد؛

تغییر رویکرد پارک علم و فناوري يزد در مورد نهادهاي همكار

ريیس پارک علم و فناوری یزد از تغییر رویکرد پارک به سمت همکاری با نهادها و ارتباط مستمر با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که در همه شهرستان‌ها وجود دارد، خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «داریوش پورسراجیان» در نشست با مسئولان مراکز رشد و نهادهای همکار ضمن اعلام اين خبر تصريح كرد: همه‌ی مدیران این نهادها را سفیران پارک علم و فناوری یزد در شرکت‌های آن دفاتر می‌دانیم تا بتوانند طیف خدمات پارک را از مسائل آموزشی و ترویجی اولیه گرفته تا ایجاد یک ساب سیستم کامل و مشابه آنچه در پارک علم و فناوری یزد انجام می‌شود را در شهرستان‌های خود پیگیری کنند .

وی اضافه كرد: این طیف که در قالب دفاتر همکار تعریف شده می توانند این ارتباط مستمر را ایجاد کنند .

پورسراجیان با تاکید بر حفظ خط تقسیم کار میان پارک و نهادهای همکار، اظهار كرد: ایجاد زیرساخت و منابع لازم برای مدیریت دفاتر برعهده‌ی نهادها بوده و حمایت از سوی پارک صورت می‌گیرد .

ريیس پارک علم و فناوری یزد با بیان این که وظیفه‌ی مراکز رشد تربیت شرکت‌هاست، تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی بسیار مهم و ضروری است و اگر حضور فیزیکی سخت است باید دوره‌ها در قالب ویدیو کنفرانس یا دوره‌های مجازی برگزار شود .

وی افزود: شبکه‌ی مستمر و ارتباطات، مخصوصاً ارتباط گرفتن با پردیس‌هایی که قدمت و گستردگی فعالیت بیشتری دارند، می‌تواند بعد از ثبت شرکت‌ها به آن‌ها در مسائل پیش رو کمک کند .

«احمدرضا فقیه خراسانی» معاون فناوری و نوآوری پارک نیز با بیان این که نهادهای همکار باید دغدغه بیشتری نسبت به حمایت شرکت‌ها نشان دهند از آنان خواست تا به صورت مستمر با شرکت‌های خود ارتباط برقرار کرده و مسائل و مشکلات آنان را در قالب حمایت های لازم مرتفع کنند .

وی عنوان کرد: مدیران این نهادها باید با مراکز پارک یزد به ويژه مرکز نوآوری جلسات مستمر داشته و از این طریق طریقه‌ی نوآوری محصول را بهتر و بیشتر در شهرستان‌ها معرفی کنند .

«محمدرضا حسینی» مدیر پردیس نهادهای همکار نیز در این نشست با اشاره به این که وظیفه‌ی ما حمایت از شرکت‌هاست تا از شکست آنان جلوگیری کنیم، گفت: باید علاوه بر تسهیلات به شرکت‌ها خدماتی مثل دوره‌های مالی و بازرگانی نيز ارائه کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: