• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-19105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس کمیته ملی موزه های ایران:

موزه‌ها از پتانسیل‌های شاخص گردشگري هستند/ضعف محتوايي موزه‌های کشور قابل ترمیم است

رییس کمیته ملی موزه‌های ایران از موزه‌ها به عنوان پتانسیل‌های شاخص جذب گردشگر به كشور ياد كرد و گفت: ضعف محتوايي کنونی موزه‌های کشور نيز قابل ترمیم است.

«محیط طباطبایی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، در حاشیه بازدید از موزه خودروهای کلاسیک یزد، از  موزه‌ها به عنوان یکی از مهمترین و عالی‌ترین موسسات كنوني کشور ياد كرد و گفت: وضعیت كنوني موزه‌هاي كشور خارج از وضعیت فرهنگي کشور نیست، به عبارتي تحت تاثیر مستقیم وضعیت فرهنگي کشور قرار دارد.

وی با بيان اين كه موزه‌های کشور بدون تعصب و اغراق در چند دهه اخیر هم از نظر کمی و هم کیفی شاهد توسعه بوده‌ است، تاكيد كرد: البته توسعه موزه‌ها در کشور مسئولیت همه نهاد‌ها و ارگان‌هاست و با توجه به اين كه موزاه‌ها در واقع محلي براي عرضه میراث گذشتگان ماست، همه بايد در جهت توسعه، معرفی و صیانت از آنها اقدام کنند.

طباطبايي ضعف کنونی موزه‌های کشور از نظر محتوایی را یک ضعف قابل ترمیم دانست و اظهار كرد: موزه‌های کشور از نظر محتوایی، یک مقدار ضعیف هستند که به تدریج و براساس برنامه‌ريزي انجام شده نسبت به سنوات گذشته وضعيت بهتري خواهند داشت.

وي موزه‌ها را یکی از پتانسیل‌های شاخص جذب گردشگر در کشور خواند و ادامه داد: خوشبختانه براساس تعريف جدید موزه‌ها، اين اماكن از موقعیت بسیار مناسب‌تری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی برخوردار هستند.

رییس کمیته ملی موزه‌های ایران در رابطه با اقدامات لازم جهت افزایش گردشگران به واسطه موزه‌ها در كشورمان، بیان کرد: هر چقدر تعداد موزه‌ها و استاندارد آنها بالاتر برود، شاهد جذب گردشگر بیشتری خواهیم بود به نحوي كه حتي از اين طريق مي‌توان تمام معادلات گردشگری را نيز به هم زد و درصد قابل توجهی از گردشگران را به سمت خود جذب كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: