• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-27102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار يزد تأکید کرد:

لزوم ايجاد چتر حمايتي براي حضور فعال كارگران در تشکل‌های استان

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد با تأکید بر افزایش نشاط و امید در محیط کار، گفت: ايجاد چتر حمايتي براي حضور فعال كارگران در تشکل‌ها باید مورد توجه قرار گيرد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، «محمدعلي طالبي» در جلسه كميسيون كارگري استان با اشاره به اين‌كه يكي از نمودهاي اهتمام به شعار سال توجه به مسائل كارگري است، اظهار کرد: ايجاد چتر حمايتي مبني بر حضور كارگران در تشکل‌های كارگري و افزايش نشاط و اميد در محیط‌های كار ضروری است.

وی افزود: سال جاري مزين به نام «حمايت از كالاي ايراني» است و يكي از نمودهاي توجه و اهتمام به اين شعار، حمايت از قشر پرتلاش كارگر و توجه به مسائل كارگري استان است .

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد،‌گفت: كارفرمايان در استان يزد از قديم به خوش‌نامی معروف بوده‌اند و انتظار می‌رود با توجه به شرايط اقتصادي كشور و نيز توجه به شعار سال و درک اين موضوع كه كارگران پايه اصلي توليد كشور هستند توجه بيشتري به رفع مشكلات كارگري و افزايش نشاط و اميد در محیط‌های كار معطوف نمايند .

طالبی تصریح کرد: يكي از وجوه حمايت از كارگران، توجه به تشکل‌های كارگري به‌ویژه شوراهاي اسلامي كار است زيرا اين شوراها می‌توانند روابط خوبي را بين كارگران و كارفرمايان برقرار و به تلطيف شرايط كمك كنند .

وی ادامه داد: ازاین‌رو بايد در كنار تشويق، به ايجاد و گسترش تشکل‌ها، ذهنيت معدود كارفرمايان به اين شوراها را برطرف كرد و چتر حمايتي براي حضور فعال كارگران در تشکل‌ها ايجاد كنيم كه البته حركت بر اين مبنا در چارچوب قانون مورد تأکید است .

طالبي اظهار داشت: فرصت هفته كارگر را بايد به فرصتي براي همدلي سه‌جانبه دولت، كارفرما و كارگر تبديل كنيم و در كنار آن شرايطي فراهم شود كه در اين مناسبت، مشكلات و مسائل جامعه كارگري مطرح و همراه با ارائه راهكارها و پيشنهاد در معرض مسئولان و نمايندگان محترم مجلس گذاشته شود .

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد در پايان خاطرنشان كرد: دستگاه‌های عضو كميسيون كارگري با نگاه به‌ضرورت اهتمام به تحقق شعار سال، پيشنهادات اجرايي و كاربردي خود را جهت رفع مسائل كارگري واحدهاي مشکل‌دار ظرف 10 روز آينده اعلام نمايند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: