• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-115100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري يزد:

حفظ آرامش اجتماعي پشتوانه ساماندهي موضوع آب در يزد است

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري يزد پيرامون مشكلات کم‌آبی و اتفاقات اخير درزمینهٔ خط انتقال آب شرب به استان يزد با تأکید بر ضرورت حفظ آرامش و فاصله گرفتن از تنش‌های اجتماعي گفت: آگاهي بخشي اثرگذار و مديريت منسجم از سوي مردم و مسئولان پشتوانه مؤثر در ساماندهي موضوع آب است .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدحسين امامي» با اشاره به مواجهه استان يزد با موضوع خشک‌سالی و کم‌آبی از یک‌سو و مسائل پیش‌آمده براي خط تأمین آب شرب از سوي ديگر،‌ اظهار کرد: امروزه کم‌آبی و خشک‌سالی به‌عنوان يك دغدغه مهم در سراسر جهان مطرح است و اغلب مناطق دنيا درشدت و ضعف‌های مختلف با اين موضوع روبه‌رو می‌باشند و در مسير چاره‌اندیشی براي حل آن تلاش می‌کنند .

وی افزود: استان يزد دریکی از كم بارش ترين و کویری‌ترین مناطق واقع‌شده و به علت كاهش نزولات طبيعي در چند سال اخير با مشكل کم‌آبی به‌ویژه درزمینه شرب و مصارف خانگي روبه‌رو هستيم طبیعتاً چون آب شرب مردم يك نياز حياتي است اهميت اين موضوع دوچندان می‌شود .

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري يزد گفت: آگاهي نسبت به کم‌آبی و مديريت مصرف از موضوعات مهمي است كه بايد در اولويت قرار بگيرد و بر اين اساس نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهي بخشي مؤثر البته بافاصله گرفتن از تنش‌های اجتماعي و عدم توجه به برخي جهت‌گیری‌های مشکل‌ساز اهميتي دوچندان دارد .

امامی در پایان تصریح کرد: جامعه نيازمند اطلاعات عمومي و علمي در موضوع آب است و فعالان اجتماعي با توليد محتواي تأثیرگذار بايد شرايط را براي نزديک شدن هر چه بيشتر به نگاه منطقي فراهم سازند تا با صدايي واحد بتوانيم تمام تلاش خود را براي مديريت اين مسئله مهم و با ابعاد مختلف به‌کارگیریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: