• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-112100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد خبر داد؛

ساماندهي مطب‌ها، مراكز خدماتی، درمانی و اقامتي در یزد

مديركل دفتر اجتماعي و فرهنگي استانداري یزد با اشاره بر ضرورت آینده‌نگری و برنامه‌ریزی براي احداث شهرک سلامت،‌گفت: ساماندهي دغدغه‌های اجتماعي در حوزه خدمات درماني با مشاركت دستگاه‌های اجرايي و نهادهاي مرتبط صورت می‌گیرد .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«فخرالسادات خامسي» در نشست هم‌اندیشی به‌منظور ساماندهي مطب‌های پزشكان و ايجاد شهرک سلامت در استان برگزار شد با بیان این‌که ظرفیت‌های درماني و پزشكي شاخص در يزد براي ارائه خدمات با فرصت‌ها و تهديدهاي مختلفي روبرو است، اظهار کرد: ساماندهي مطب پزشکان برای کاهش آسیب‌های اجتماعي ضروری است .

وی افزود: اولويت فعلي تمركز بر ساماندهي مطب‌ها، مراكز خدماتي، اقامتي و موضوعات اجتماعي چون ترافيک و برخي آسیب‌های رفتاري برآمده در حوزه ارائه خدمات درماني است كه بايد تمام بخش‌های مرتبط با اين موضوع برنامه‌های خود را ارائه و با انسجام و همکاری‌های بين بخشي مداوم اين مسئله را مديريت كرد .

مديركل دفتر اجتماعي و فرهنگي استانداري یزد گفت: ساخت شهرک سلامت كه فعاليتي اثرگذار براي فاصله گرفتن از آسیب‌های اجتماعي ناشي از خدمات درماني است نيازمند آینده‌نگری و نگاه همه‌جانبه نگر است و خوشبختانه سرمایه‌گذارانی نيز براي اجراي اين طرح وجود دارند كه بايد به‌صورت تخصصي به آن ورود كرد .

«محمود شاكري شمسي» مديركل دفتر شهري و شوراهاي استانداري افزود: يزد ظرفیت‌های خوبي در حوزه درمان دارد اما برخي مشكلات چون پراكندگي نامناسب مطب پزشكان، ترافيك و ساير معضلات اجتماعي نيز به‌ویژه در زمینه ارائه خدمات به بيماران از اين مسئله ناشي شده است كه نيازمند كنترل و ساماندهي است .

وی خاطرنشان کرد: طرح‌ها و پيشنهادهاي متنوعي از جمله ساخت شهرک سلامت براي مديريت اين موضوع مطرح و اقدامات مشابه ساير استان‌ها در اين زمينه نيز بررسی‌شده است اما با توجه به زمان‌بندی تحقق طرح‌های بزرگ بايد مسائل را دسته‌بندی و با شرح وظايف مشخص در بخش‌های مختلف و به‌صورت مقطعي اقدام گردد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: