• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-23102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل دفتر سياسي استانداري يزد:

مجلس دانش‌آموزی كانون گفت‌وگوی بين نسلي است

مديركل دفتر سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري يزد بر ايجاد روحيه مسئولیت‌پذیری و مشاركت در نوجوانان تأکید و گفت: مجلس دانش‌آموزی كانون گفت‌وگوی بين نسلي در مسير توسعه كشور است .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«عباس حيدري» در جلسه هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ نمايندگان مجلس دانش‌آموزی استان يزد با حضور نماينده مردم شريف يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، اظهار کرد: معناي انتخابات بر خواسته از حضور اقشار مختلف مردم براي مشاركت در بزرگ‌ترین تصمیم‌گیری‌های ملي است و در قانون اساسي ابعاد مختلف اين حضور پیش‌بینی‌شده است .

وی افزود: مجلس دانش‌آموزی نمونه‌ای از اهميت اين حضور است و زمینه‌ای است تا نوجوانان ما بتوانند به تمرين جامعه‌پذیری، مشاركت اجتماعي، كارگروهي و ايجاد سازمان‌های كارآفرين و پويا براي رقم زدن آینده‌ای بهتر بپردازند .

مديركل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري گفت: توانسته‌ایم بيش از دو دهه در موضوع كنكور رتبه اول و صدرنشینی كشور را به دست آوريم اما ضروری است دانش‌آموزان از نگاه تک‌بعدی فراتر رفته تا بتوانيم در كشور براي تحقق گفتمان بين نسلي و مشاركت اجتماعي دانش آموزان نيز الگو باشيم .

حیدری تصریح کرد: لازمه ارتقاي دانش و بينش سياسي ارتباط و تعامل با ساير تشکل‌های اجتماعي، سياسي و بهره‌مندی از تجربه‌های موجود در اين عرصه است و مجلس دانش‌آموزی بايد اين موضوع را نيز موردتوجه بيشتري قرار دهد .

این مقام مسئول در پايان خاطرنشان کرد: مجلس دانش‌آموزی مكان تجلي و رويش مشاركت نسل پويا و پرانرژی جامعه است و اين جايگاه مدني می‌تواند مبناي نقش‌آفرینی دانش‌آموزی در مسائل روز كشور، حركت به سمت ساماندهي اجتماعي و زمينه پويايي فرزندان ايران اسلامي براي تمرين آینده‌نگری باشد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: