• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-85100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد خبر داد؛

برگزاري جشنواره‌های فصلي مديريت مصرف آب با محوريت خانواده در یزد

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد با تأکید بر نقش بانوان در فرهنگ‌سازی و كمک به حل دغدغه‌های اجتماعي، گفت: جشنواره‌های فصلي مديريت مصرف آب با محوريت خانواده و كودكان در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«رقیه کرمانیان» در نشست هم‌اندیشی و زمینه‌یابی مشترک براي برگزاري برنامه‌ها و جشنواره‌های فصلي پيرامون موضوع مديريت مصرف آب،‌اظهار کرد: با توجه به كاهش ذخایر آبي و خشک‌سالی‌های پی‌درپی، امروزه آب به‌عنوان يك مسئله مهم جهاني درآمده است و بايد بشر با تکیه‌بر دانش و روش‌های مؤثر علمي و فرهنگي براي عبور از اين بحران پيشرو تلاش كند .

وی افزود: استان يزد نيز با اقليم گرم و خشك از یک‌سو و كمبود منابع آبي از سوي ديگر با مسئله کم‌آبی دست‌وپنجه نرم می‌کند و چاره‌جویی براي حل آن از سوي گروه‌های مختلف ضرورت دارد .

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد گفت: در اين راستا دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد با مشاركت دستگاه‌های متولي آب و از سوي ديگر نهادهاي فرهنگي، كانون خانواده و كودكان را به‌عنوان مخاطبان اصلي خود قرار داده و بر اين مبنا جشنواره‌های فصلي مديريت مصرف آب را برنامه‌ریزی و برگزار می‌کند .

کرمانیان تصریح کرد: بانوان به‌عنوان مديران داخلي خانه و تربیت‌کنندگان نسل آينده با آگاهي و كسب اطلاعات كافي نسبت به مشكلات برآمده از کم‌آبی كه جامعه را دخيل كرده است می‌توانند پیام‌رسان‌های اجتماعي خوبي به‌ویژه در تقويت فرهنگ صرفه‌جویی باشند .

این مقام مسئول ادامه داد: كودكان نيز به‌عنوان مخاطبان ديگر اين طرح آینده‌سازان اين كشور هستند و بابیان و کنجکاوی كودكانه خود می‌تواند نقش مؤثری در نشر فرهنگ و حساسيت نسبت به كمبود منابع آبي كارساز باشند. هرچند براي نتيجه بخشي جامع بايد تمام بخش‌های كشور و استان براي سیاست‌گذاری و اجراي برنامه‌های كارآمد به‌ویژه در بخش صنعت و كشاورزي همت ورزند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: