• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-4103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس دانشگاه یزد:
برای حمایت از کالای ایرانی باید بهره‌وری و کیفیت مدنظر قرار گیرد

رییس دانشگاه یزد اظهار كرد: در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی، بهره‌وری و کیفیت باید مدنظر قرار گیرد .

به گزالرش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «محمدصالح اولیاء» در دیدار با «سيد ابوالفضل موسوي بيوكي» نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «حمایت از کالای ایرانی»، عنوان کرد: در مواردی به نظر می‌رسد این امکان وجود ندارد که هم قیمت محصولات کاهش یابد و هم کیفیت آن افزایش یابد اما واقعیت این است که راهی جز این برای رقابت‌پذیر کردن کالاهای داخلی نداریم .

وي گفت: دانشگاه‌ها با بهره‌مندی از نیروهای تحصیل‌کرده خود، توان ارائه راهکار علمی برای حمایت از کالای ایرانی را دارند .

اولیاء خاطرنشان کرد: نیروهای تحصیل‌کرده ما می‌توانند با ورود به صنعت، راهکاری برای تحقق این امر پیدا کنند و به طور قطع برای ایجاد گرایش در مصرف‌کننده به منظور استفاده از کالای داخلی، دانشگاه در کنار صنعت خواهد بود .

وی ادامه داد: در دانشگاه یزد کانون تفکری در زمینه بحث آب و شهر هوشمند شکل گرفته و مباحث بسیار جدی در حال پیگیری است بنابراین در حوزه صنعت نیز دانشگاه می‌تواند یاریگر بخش خصوصی باشد .

اولیاء تاکید کرد: دانشگاه می‌تواند محملی باشد برای اینکه مجموعه ای که در صنعت، دولت و دانشگاه حضور دارند، دور هم جمع شوند و مسائل را در کانون تفکر بررسی، پیگیری و حل کنند .

رييس دانشگاه يزد در پايان بیان کرد: صنعتگران باید بیشتر با ظرفیت‌هایی که در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری وجود دارد، آشنا شوند تا بتوانند با اتکا به دانش، در مسیر اقتصاد سالم گام بردارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: