• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-20101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سومین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و كشاورزی یزد برگزار مي‌شود

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی یزد از برگزاری سومین دوره نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و کشاورزی كشور در یزد خبر داد و گفت: با توجه به موضوع کم آبی در یزد، در این نمایشگاه به بروز شدن علوم مرتبط با کشاورزی و روش‌های آبیاری نوین پرداخته می شود .

«مصطفی بوستانی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، در اين باره اظهار كرد: سومین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و کشاورزی يزد از 22 فروردین تا 25 فروردین ماه در محل دائمی نمایشگاه‌هاي استان در مساحت حدود پنج هزار مترمربع برگزار می‌شود .

وی در مورد این نمایشگاه افزود: این نمایشگاه علاوه بر عرضه انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی  و توليدات کشاورزی،  به معرفی و ارائه آموزش در مورد سموم، انواع بذر و ابزارآلات کشاورزی می‌پردازد .

این مسئول اهمیت برگزاری این نمایشگاه برای سومین بار در استان را متناسب با توجه به بحث کمبود آب در یزد دانست و گفت: با توجه به موضوع کم‌آبی در یزد، در این نمایشگاه به موضوع بروز شدن علوم مرتبط با کشاورزی و روش‌های آبیاری نوین پرداخته خواهد شد.

وي با بيان اين كه رونق کسب و کار از دیگر دلایل برگزاری این نمایشگاه است، اظهار كرد: خوشبختانه موفقیت یزد در زمینه انواع کشت‌های گلخانه‌ای از اهمیت قابل توجهی برخوردار است به طوری که معرفی و تشویق به تولید انواع بیشتری از کشت‌های گلخانه‌ای نیز یکی دیگر از محورهای برگزاری نمایشگاه گل وگیاه يزد محسوب می‌شود .

بوستانی افزود: قبلاً این نمایشگاه با عنوان دام، طیور و کشاورزی برگزار می‌شده است ولي نمايشگاه كنوني به طور تخصصی‌تر در حوزه کشاورزی برگزار خواهد شد .

بوستانی در پايان با اشاره به افزایش 45 درصدی متقاضیان این نمایشگاه، بیان کرد: این نمایشگاه با حضور اکثر شهرهای کشور به ویژه شهرهای موفق در زمینه پرورش گل و گیاه و کشاورزی مانند محلات، قم، اصفهان، شیراز و شمال برگزار می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: