• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-3103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برگزاری هفتمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در یزد

هفتمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران با حضور اساتید و صاحب نظران برجسته کشور در حوزه مدیریت آب و شیوه استفاده صحیح از منابع زیرزمینی در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، هفتمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آبی ایران با هدف مدیریت صحیح و یکپارچه منابع آبی کشور پنجم و ششم اردیبهشت ماه امسال به میزبانی یزد برگزار می‌شود.

پیوند چرخه آب و اکولوژی در مناطق خشک برای پایداری سرزمینی، رویکرد اصلی برگزاری این کنفرانس کلی در استان یزد و کشور است.

پایداری اکوسیستم‌های آبی با نگاهی ویژه به سفره‌های آب زیرزمینی، برنامه‌ریزی و مدیریت جامع و بهم پیوسته منابع آب سطحی و زیرزمینی در حوضه‌های آبریز،تجزیه و تحلیل مولفه های چرخه هیدرولوژیک با نیازهای اکولوژیک در حوضه آبریز و مدیریت چرخه آب شهری با تاکید بر نیازهای محیط زیستی و اکولوژیک در محدوده شهری از جمله محورهای هفتمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آبی ایران در استان یزد است.

نقش ساختارهای حاکمیتی، حقوقی و قانونی در مدیریت منابع آب، مدیریت کیفیت منابع آب، فاضلاب ها، پساب های صنعتی، زه آب های کشاورزی و آب های برگشتی، مدیریت تقاضا و مصرف با مشارکت ذینفعان و بهره برداران، مدیریت وقایع حدی (خشک سالی و سیل) و تغییر اقلیم، بررسی ارزش آب و نقش اقتصادی آب در تعادل بخشی منابع آب و بررسی ردپای آب و مدیریت آب مجازی در بیلان آب دشت‌ها از دیگر محورهای تعیین شده برای این کنفرانس ملی در دانشگاه یزد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: