• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-11101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل استاندارد یزد خبر داد؛

پلمپ بیش از 100 واحد تولیدی متخلف در يزد

مدیر کل استاندارد استان یزد گفت: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۱۴ واحد تولیدی  متخلف در این استان پلمپ شده است.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد حسین ماجدی اردکانی» افزود: کیفیت محصول این تعداد از واحدهای تولیدی پایین تر از سطح استاندارد بوده یا بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد فعالیت می‌کردند که توسط کارشناسان این اداره کل شناسایی، پلمپ و از توزیع محصولاتشان جلوگیری به عمل آمده است و برای پایش عدم فعالیت آنها به طور متوسط یک سوم آنها بازدید و بررسی مجدد شده‌اند.

وی تصریح کرد: از این تعداد واحد تولیدی متخلف، ۷۵ واحد با اصلاح فرآیند تولید و سایر اقدامات قانونی، توانسته‌اند شرایط فک پلمپ واحد تولیدی خود را فراهم كنند و به چرخه طبیعی تولید بازگردند.

این مسئول گفت: همکاری مناسب اداره‌ها و مراکزی نظیرتعزیرات حکومتی، دادگستری و دادستانی استان با این اداره کل باعث شده است که پرونده‌های مرتبط با استاندارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کیفیت و شرایط خوبی رسیدگی شود.

مدیر کل استاندارد استان ادامه داد: بر اساس آمار موجود، پرونده ۵۳ واحد به دادگستری و ۴۹ واحد به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است، ضمن این که کالاهای غیر استاندارد موجود حدود ۷۰ واحد توزیعی، مرجوع (برای اصلاح)، جمع آوری یا معدوم شده‌اند.

ماجدی اردکانی تاکید کرد: حضور همیشگی بازرسان شرکت‌های بازرسی همکار واداره کل در بازار استان درجهت پاسداشت حقوق شهروندی، موضوعی است که باید به طور مرتب به  مردم یادآوری شود تا اطمینان آنها از کیفیت کالاهای موجود در بازارفراهم و کسب شود.

وی افزود: حدود ۸۰ شکایت از کیفیت کالاهای خریداری شده توسط مردم به اداره کل واصل شده است که به همه آنها رسیدگی شده، ضمن این که  مطابق قانون استاندارد اگر کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد پایین‌تر از کیفیت استاندارد عرضه شود با شکایت خریدار و تایید آن توسط استاندارد، تولیدکننده ملزم به جبران خسارت است.

ماجدی اردکانی در پایان گفت: در سالی که مزین به شعار حمایت از کالای ایرانی است همه مکلف به اقدام و توجه هستیم و باید ابزارهای لازم را برای تحقق آن فراهم کنیم، به ويژه در شهری که میراث جهانی است و انتظارات زیادی از آن می‌رود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: