• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-215100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

راه‌اندازی مدارس نجات غریق در استان یزد

رییس هیئت شنای استان یزد با اشاره به فعالیت 700 نجات غریق در استان یزد گفت: مدارس نجات غریق در استان یزد راه‌اندازی می‌شود .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدرضا محمدی‌نیا» در دیدار با آیت الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» با اشاره به این‌که نجات غریق و غواصی از سال 1314 در کشور ما به طور رسمی کار خود را آغاز کرد، گفت: حفاظت از فضاها و اماکن آبی بر عهده ناجیان و غواصان است .

وی با بیان این‌که اکنون در استان یزد 38 فضای آبی داریم، افزود: این فضاها اغلب سرپوشیده است و مردم و ناجیان در طول سال از خدمات این فضاها به خوبی استفاده می‌کنند .

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار نفر از برادران و خواهران در استان یزد از فضاهای آبی موجود در استان بهره مند می‌شوند گفت: وظیفه ناجیان و آموزش دیدگان حفاظت و پاسداری از این فضاهای آبی است که خانواده‌های فرزندانی که به این مکان وارد می‌شوند با یک آرامش خاطری از آن‌ها استفاده کنند .

رئیس هیئت شنای استان یزد به وظایف هیئت نجات غریق و غواصی اشاره و عنوان کرد: آموزش ناجیان، بازآموزی ناجیان در طول سال، نظارت و بازرسی، برگزاری مسابقات بین ناجیان برای ایجاد انگیزه بین آن‌ها و راه‌اندازی مدارس نجات غریق از جمله وظایف هیئت نجات غریق و غواصی است .

امام جمعه یزد با بیان این‌که در استان یزد قریب به 700 نجات غریق فعالیت می‌کنند تصریح کرد: سالانه 300 نفر از این عزیزان وظیفه نجات غریقی فضاهای آبی سرپوشیده را بر عهده دارند که به تبع آن امور بازآموزی آن‌ها نیز در طول سال برگزار می‌شود .

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان یزد به اضافه شدن نزدیک به هشت استخر تا دو سال آینده در استان یزد اشاره کرد و گفت: با افزایش استخرها در سطح استان، نیاز به ناجیان نیز افزایش می‌یابد و برای این کار برنامه راه اندازی مدارس نجات غریق برای سنین زیر 16 سال را در استان طرح ریزی کردیم که ان‌شاءالله در هر خانواده یک منجی آموزش دیده داشته باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: