• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-208100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برگزاري گشت‌هاي مشترك نوروزي امنيت غذايي در يزد

گشت‌هاي مشترک نظارت بهداشتی توسط اداره کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی استان یزد در ايام نوروز برقرار خواهد شد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد و بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، با توجه به قرار گرفتن در آستانه ایام نوروز و روزهای پایان سال، گشت‌های مشترک بازرسی بهداشتی به منظور بازدید از مراکز عر ضه فراورده‌های خام دامی توسط بازرسان تعزیرات حکومتی، علوم پزشکی و دامپزشکی صورت می‌گيرد.

اجرای این گشت‌هاي مشترک در راستای سیاست‌های نظارتی دامپزشکی است و بررسی وضعیت بهداشتی در امر عرضه انواع فراورده های خام دامی به منظور برخورد با موارد تخلف و تامین امنیت غذایی مردم به ویژه مناسبت‌های خاص از مهمترین اهداف بازرسی های مشترک است.

گفتني است، استان یزد به دلیل وضعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در چهار راه مواصلاتی کشور همواره به عنوان بارانداز مسافران به شمار می‌رود و در طول سال بویژه در ایام سال نو میزبان مسافران نوروزی است به همین دلیل دامپزشکی سعی دارد با تشدید نظارت خود بر مراکز تولید، فراوری و عرضه فراورده های خام دامی امنیت غذایی و سلامت مردم را در بازار پر رونق این ایام فراهم آورد .

حضور ادارات تعزیرات حکومتی و علوم پزشکی استان در کنار مسئولان دامپزشکی در این گشت‌های مشترک حائز اهميت است چرا كه همیاری نهادهای مختلف فعال در عرضه بهداشت غذایی می‌تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف مشترک این ارگان‌ها داشته است .

قرار است كه در این گشت‌هاي مشترک، موارد تخلف صورت‌جلسه و صاحبان مراکز مذکور جهت پیگیری‌های بعدی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع داده می‌شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: