• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-207100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

بخشدار خرانق خبر داد؛
آغاز اجرای طرح cbr در مناطق روستایی اردکان

بخشدار خرانق با اشاره به ضرورت ارتقای سطح ارائه خدمت به معلولان،‌گفت: طرح cbr در مناطق روستایی شهرستان اردکان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه یزد،«مجتبی خالصی» بخشدار خرانق در جلسه شورای توانبخشی اجتماع محور با مهم توصیف کردن خدمت به معلولان و ارزش معنوی این کار و با ابراز خرسندی از آغاز اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در بخش خرانق، از دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش خواست تا نهایت همکاری را در خدمت رسانی به معلولان و اجرای طرح CBR مبذول نمایند .

دکتر«عضدی» رییس اداره بهزیستی شهرستان اردکان نیز هدف از برگزاری این جلسه را اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR) در مناطق روستایی شهرستان اردکان از طریق واگذاری امور به انجمن‌ها و موسسات غیر دولتی و توجیه اهداف و روند این برنامه عنوان کرد .

وی ضمن تاکید بر ارائه خدمات توانبخشی و حمایتی به معلولین ساکن روستاهای اردکان به ویژه بخش خرانق، توضیحات کاملی در زمینه اجرای توانبخشی مبتنی بر جامعه و تشکیل شوراهای (CBR) ارائه کرد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه  روستایی تعدادی کارشناس به عنوان تسهیل گر میانی و محلی مانند حلقه واسط بهزیستی با شوراهای محلی، خانواده‌ها معلولین و مردم محلی عمل می‌کنند و ضمن شناسایی معلولان و نیاز سنجی، در صورت نیاز به ارجاع به اداره بهزیستی شهرستان معرفی می‌شوند.

عضدی تصریح کرد: کار تسهیل گران ارائه خدمات توانبخشی اجتماع محور است که عبارتند از: آموزش در خانواده، آموزش خارج ازخانواده، اشتغال، ارجاع، تامین وسایل کمک توانبخشی و حمایت های اجتماعی و در اجرای این برنامه دو نفر کارشناس به عنوان تسهیل گر میانی و یک تسهیل گر محلی فعالیت می کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: