• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-204100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام جمعه یزد تأکید کرد:

لزوم آموزش سبک زندگی سلامت به دانش‌آموزان

امام جمعه یزد با بیان این که بسیاری از دردها و مریضی‌های مردم با خدا درمانی حل می‌شود، گفت:‌ آموزش سبک زندگی سلامت به دانش‌آموزان ضروری است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،آیت‌الله«محمد‌رضا ناصری یزدی» در جمع اعضای بسیج جامعه پزشکان استان یزد با بیان این‌که کتابچه‌ای توسط وزارت بهداشت تهیه شود و در مدارس آموزش و پرورش در مقاطع مختلف تحصیلی به دانش‌آموزان آموزش داده شود اظهار کرد: دستورات سبک زندگی از نظر صحت و سلامت در این کتابچه ارائه و کامل به دانش‌آموزان آموزش داده شود .

وی افزود: با ارائه این کتابچه به دانش‌آموزان، کاری بسیار تأثیرگذار و مهم برای نسل آینده است و سبب می‌شود که آن‌ها در طول سال تحصیلی و پس از پایان تحصیل نیز نسبت به مسائل بهداشتی آگاهی کامل داشته باشند و به همین شکل هم از بسیاری از مشکلاتی که امروزه مردم با آن روبه رو هستند کاهش می‌دهد .

امام جمعه یزد گفت: مطمئناً زمانی که دانش‌آموزان در سال‌های تحصیلی مسائل مختلف بهداشتی و غیره را بیاموزند می‌توانند به خوبی برای آینده خود برنامه‌ریزی و جامعه را به سمت و سوی جامعه‌ای سالم سوق دهد .

ناصری یزدی در ادامه با بیان این‌که مسائل آموزشی را نیز باید از دوران تحصیل به دانش‌آموزان آموخت گفت: متأسفانه سبک آموزشی آموزش و پرورش برای گذشته است و کمتر نسبت به این مسائل مهم توجه می‌شود .

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی داشته باشید که در جامعه و دانشگاه‌ها علاوه بر آب درمانی و غیره، خدا درمانی را نیز نهادینه کنیم یعنی دانشجویان را با خدا آشنا کنیم تا نسبت به همه نعماتی که به ما عطا کرده بهتر آشنا شوند .

این مقام مسئول با بیان این‌که متأسفانه در کشور خدا درمانی به فراموشی سپرده شده است گفت: در سبک زندگی به جای اینکه دستورات خدای متعال را اجرا کنیم سراغ دیگران که فایده ندارد می‌رویم .

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: بسیاری از دردها و مریضی‌های مردم با خدا درمانی حل می‌شود و اگر روح معنویت و ایمان در انسان ساخته شود و از خدا بترسد و بسیاری از کارها را انجام ندهد بدون شک طول عمرش در سلامت به سر می‌برد .

وی با اشاره به این‌که اگر یک دکتر که متخصص است بیمارش را به خدا درمانی توصیه کند بدون شک تأثیرش از روحانیون بیشتر است اظهار داشت: چون فرد بیمار آگاهی دارد که پزشک متخصص با علم خود مطالب را به او می‌گوید و این مسئله سبب می‌شود که بیمار نیز سخن دکتر را به خوبی دریابد .

ناصری یزدی عنوان کرد: جامعه پزشکی باید بخش نامه بزند به هتل داران و رستوران‌ها و غیره تا در مورد غذاهای خود دقت نظر داشته باشند و غذای شور و چرب به مردم ندهند که در آینده با مشکل روبه‌رو نشویم .

نماینده ولی فقیه در استان یزد سیستم آموزشی کشور در همه مقاطع از زمان‌های گذشته و آورده انگلیسی‌ها است گفت: آن‌ها از 100 سال گذشته به سبک آموزشی کشور ما احاطه پیدا کردند و این سبک سطحی و حفظی را در کشور نهادینه کردند تا علوم مختلف در کشور ماندگار و پایدار نباشد .

امام جمعه یزد با بیان اینکه آن‌ها تفکر و تعقل را از ما گرفتند افزود: با این روشی که آن‌ها برای ما پیاده کردند به شکلی شده است که فرد پس از پایان دوران دانشگاه، بیکار است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: