• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-198100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رویکرد اصلی بنیاد فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در جمع خبرنگاران گفت: رویکرد اصلی بنیاد فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«احمد ابراهیمی» در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف و برنامه های بنیاد شهید در استان یزد اظهار کرد: رویکرد اصلی ما رویکرد فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به طرح هایی که در استان یزد اجرا می شود، افزود: طرح ضیافت از طرح های انحصاری بنیاد شهید استان یزد است که در قالب آن، مراسم سالگرد همه شهدای استان در تاریخ‌ شهادت آنها برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به سرکشی انجام شده از ۱۲ هزار خانواده شهید در طول سال عنوان کرد: تکریم خانواده شهدا به ویژه والدین شهدا یکی از برنامه هایی است که به شکل ویژه به آن توجه شده و الحمدالله با مساعدت مدیران استان یزد از جایگاهی خوبی در سطح کشور برخوردار است.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه آماری از شهدا و ایثارگران استان یزد اظهار داشت: استان یزد ۳ هزار و ۶۶۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۲۰ نفر از آنها را شهدای زن تشکیل می دهند.

وی افزود: از این تعداد، ۱۳۱ خانواده دو شهیدی و هفت خانواده سه شهیدی هستند و ۱۲۰ خانواده نیز تنها فرزند ذکور خود را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده اند.

ابراهیمی همچنین از وجود ۹ هزار و ۶۳۶ جانباز و 754 آزاده در استان یزد خبر داد و بیان کرد: ۶ هزار و ۵۶ جانباز زیر ۲۵ درصد، ۱۷۱ نفر ۷۰ درصد و ۳۳۹ نفر نیز جانباز ۵۰ درصد هستند.

وی در مورد شهدای مدافع حرم نیز بیان کرد: استان یزد شش شهید مدافع حرم دارد که چهار نفر آنها در خلدبرین و دو نفر در شهرهای دیگر کشور دفن هستند.

ابراهیمی در مورد شهدای مفقود الاثر نیز اظهار داشت: استان یزد ۱۳۲ مفقودالاثر دارد که در سال ۷۲ همه آنها به دستور رهبر معظم انقلاب، شهید اعلام شدند و خانواده های آنها زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفتند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در مورد ساماندهی گلزار شهدا نیز بیان کرد: در سال آینده گلزار شهدای خلدبرین ساماندهی می شود که برای ساماندهی آن طرح ۴ میلیارد تومانی ارائه شد که تاکنون ۱.۵ میلیارد تومان آن مصوب شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: