• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-56101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان یزد:

جاده یزد - بافق اردیبهشت ماه آینده به بهره‌برداری مي‌رسد

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان یزد از بهره‌برداري جاده یزد - بافق پس از قريب 10 سال از شروع آن در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد علي مظفری» با اشاره به اهمیت ویژه طرح جاده یزد - بافق برای استان، ادامه داد: این طرح از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد بوده كه از سال ۸۷ آغاز شده است .

  وی ادامه داد: قطعه اول این طرح به طول ۲۴ کیلومتر در سال ۹۱ به بهره‌برداری رسید و قطعه دوم به طول 43 کیلومتر که در پایان سال ۹۲ به بهره‌برداری رسیده است .

مظفری با اشاره به دلسوزی مسئولان برای به پایان رسیدن این طرح، ادامه داد: قطعه سوم نیز به طول ۴۳ کیلومتر است که ۲۰ کیلومتر آن سال گذشته همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر به بهره‌برداری رسید و ۲۳ کیلومتر باقی مانده توسط دو پیمانکار در دست اجراست.

وي اضافه كرد: در حال حاضر شش کیلومتر آن توسط یک پیمانکار و با پیشرفت حدود ۹۵ درصدی  و ۱۷ کیلومتر باقی مانده توسط پیمانکار دیگر و با پیشرفتی حدود  ۸۰ درصدی در دست ساخت است که زیرسازی و بخش اعظم روسازی آن انجام شده و تنها قسمتی از روکش آسفالت و تابلو و علایم و حفاظ جانبی آن باقی مانده است .

  این مسئول ابراز امیدواری کرد كه تا پایان سال بخشی از 23 کیلومتر باقی مانده مسیر، زیر بار ترافیک برود و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به طول کامل به بهره‌برداری برسد .

  وی ادامه داد: برای تکمیل این طرح بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران در این طرح باقی مانده است و برای اتمام آن نیز بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان دیگر اعتبار مازاد بر مطالبات مذکور نیاز داریم .

مظفری در پایان ابراز امیدواری کرد كه با افتتاح این طرح، بخشی زیادی از مشکلات ترافیک و حوادث جاده‌ای این منطقه مرتفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: